Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,70 / Satış: 3,71
€ EURO → Alış: 4,34 / Satış: 4,36

Genelkurmay Heyeti Şırnak’ta

Genelkurmay Heyeti Şırnak’ta
  • 01 Haziran 2017 - 08:48
  • 815 kez okundu

Genelkurmay komuta heyeti, helikopterin düşmesi sonucu 1’i tümgeneral 13 askerin yaşamını yitirdiği Şırnak’a giderek incelemelerde bulundu. Genelkurmay, Şırnak’ta bugün düzenlenecek cenaze törenine de katılacak. Helikopterdeki subayların, Kato Dağı’ndaki askeri harekatı yürüten komuta kademesi olduğu açıklandı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile beraberindeki kuvvet komutanları dün akşam saatlerinde meydana gelen ve 13 askerin yaşamını helikopter kazasıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Şırnak’a gitti.

Akar, Şırnak’taki temaslarında Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet  Özhaseki ile de bir araya geldi. Genelkurmay Başkanı Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ile birlikte gece saatlerinde Şırnak’ta yetkililerle görüşmelerde de bulundu.

 

Akar ve yanındaki kuvvet komutanlarının askerler için yapılacak cenaze törenine katılmaları bekleniyor.

Öte yandan, Orgeneral Akar ve yanındaki heyet Şırnak Devlet Hastanesi’ne giderek yetkililerden kazayla ilgili bilgi aldı.

KATO’DAKİ OPERASYONU YÜRÜTEN EKİP

Genelkurmay, 23’üncü Tümen Komutanlığı’na ait helikopterin Şırnak’ın Şenoba bölgesinde yüksek gerilim hattına takılarak düştüğünü açıklamadı. Düşen helikopterde bulunan Tümgeneral Aydoğan Aydın, Albay Oğuzhan Küçükdemirkol, Albay Gökhan Peker, Yarbay Songül Yakut, Binbaşı Koray Onay, Yüzbaşı İlker Acar, Yüzbaşı Nuri Şener, Başçavuş Mehmet Erdoğan, Uzman Çavuş Zeki Koç, Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak, Pilot Üsteğmen Abdülmuttalip Kesikbaş, Başçavuş Fevzi Kıral, Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekal yaşamını yitirdi. Helikopterdeki subayların, Kato Dağı’nda PKK’ye yönelik askeri harekatı yürüten ekip olduğu açıklandı.
heli1
ÖNCE GÖZALTI SONRA TERFİ

Tümgeneral Aydoğan Aydın, tuğgeneralken 15 Temmuz 2016’da darbe teşebbüsü sırasında Güneydoğuda birliğinin başındayken, isminin sehven darbecilerin hazırladığı listede yer alması nedeniyle görevden alınmış, soruşturmanın ardından suçsuz olduğu belirlenerek, bir üst rütbeye tümgenaralliğe terfi etmiş ve 23. Jandarma Tümen Komutanlığı’na atanmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kısa süre önce Kato Dağı'na giderek, subaylarla görüşmüştü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kısa süre önce Kato Dağı’na giderek, subaylarla görüşmüştü.

DUVAR

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ