Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

General Şerefani: Hiçbir Tehdit Özgürleşen Kürdün ve Kürdistan’ın İradesini Kıramaz

General Şerefani: Hiçbir Tehdit Özgürleşen Kürdün ve Kürdistan’ın İradesini Kıramaz
  • 08 Ekim 2017 - 00:13
  • 1.634 kez okundu
Halkımız müsterih olsun, her türlü donanıma sahibiz ve iman gücümüzle bu halkın özlemi olan Kürdistan’ının bağımsızlıkla taçlanacağını biliyoruz. Tehditlerden korkmuyoruz barışçıl diyalogla sorunların çözeceğini umut ediyoruz.

Bağımsızlık referandumu Kürtlerin dirilişi ve silkinişi için bir milat oldu. Bu etki, özelde Irak’ı ve genelde komşularımızı korku psikolojisiyle harekete geçirdi. Kürdistan kazanıyorsa başkaları kaybediyor demektir. Bunu anlıyoruz, ama şu bir gerçek ki biz kimsenin bir karış toprağını işgal etmedik, savaşı hep kendi topraklarımızda verdik.

DAİŞ gibi terör örgütleri sistemli olarak beslenip büyütülüp Kürdistan coğrafyasına karşı etkili bir silah olarak doğrudan cepheye sürüldü. Bu insanlık düşmanı olan terör örgütüyle de yine kendi topraklarımızda savaşmak zorunda kaldık. Kendi topraklarımızı, halkımızın canını, malını koruduk ve korumaya devam edeceğiz.

General Lokman Şerefani Demeç Cephede sergilediğimiz destansı direniş bağımsızlık referandumunun zaferle sonuçlanması ile taçlandı.

Bu zafer ve diriliş, Kürtlerin asırlardır yaşadığı zilletten kurtulması için bir fırsat olacaktır.

Bu zafer, azimli, fedakâr ve onurlu Kürt milletini bağımsızlıktan vazgeçirmenin ne derece imkânsız olduğunun ispatıdır. Bu zaferle Kürt milleti bir kez daha Arap’a bize zincir vuramazsınız demiştir.

Savaştan korkmuyor ve kaçmıyoruz, yirmidört saat sınırlarımızı koruma görevini büyük bir azimle sürdürüyoruz.

Süreç elbette pürüzsüz ilerlemeyecek… Ancak şu bilinmelidir ki hiçbir tehdit özgürleşen Kürdün ve Kurdistan’ın iradesini kıramaz!

Biz kendi kaderimizi kendimiz çizeceğiz!..

Kürdistan Kürt halkının, evinin efendisi olacak artık.

Kürdistan’ın birikmiş sorunlarını yalnızca bağımsızlık zaferinin ardından kurulacak bir devlet çözebilir.

General Lokman Şerefani Bu bakımdan kurulacak olan Kürdistan devletini bu milletin hizmetkârı olarak konumlandırmak durumundayız. Dolayısıyla vatandaş-insan odaklı bir yönetim anlayışını benimsiyoruz ve en önemli görevimizin Peşmergelik ve Kürdistan’da emniyet ve asayişi temin etmek, halkımızın  mal ve can güvenliğini sağlamak olduğunu da biliyoruz. Dolayısıyla biz bu milletin efendisi değil, hizmetkârıyız. Biz askeriz siyasetçi değiliz. Siyasetçilerimizin komşularımızla sorunları diyalogla çözeceğine ilişkileri iyileştireceğine inanıyoruz.

Görevimiz olan kutsal Peşmergelik hayatımız boyunca Kürdistan’a hizmet olacaktır.

Halkımız müsterih olsun, her türlü donanıma sahibiz ve iman gücümüzle bu halkın özlemi olan Kürdistan’ının bağımsızlıkla taçlanacağını biliyoruz. Tehditlerden korkmuyoruz barışçıl diyalogla sorunların çözeceğini umut ediyoruz.

Savaş ise savaşa da Kürdistan’ı korumak için kanımızın son damlasına kadar hazırız

General Lokman Şerefani

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ