Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Görme Engelli HDP Milletvekili Adayı FETÖ’cü Diye İşten Atıldı

Görme Engelli HDP Milletvekili Adayı FETÖ’cü Diye İşten Atıldı
  • 26 Temmuz 2016 - 17:33
  • 1.565 kez okundu

 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hükümet tarafından başlatılan cadı avı kapsamında muhalifler de FETÖ’cü diye işten atılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda çalışan ve 7 Haziran seçimlerinde HDP Ankara Milletvekili adayı olan Serkan Özkan da cemaate üye olduğu gerekçesiyle işten çıkarıldı.
ANKARA  -15 Temmuz darbe girişiminin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığında 110 kişi Gülen cemaatine üye olduğu gerekçesiyle açığa alındı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif İşleri Genel Müdürlüğünde çalışan aynı zamanda görme engelli olan Serkan Özkan da “darbe girişimi ve FETÖ üyeliği” gerekçesiyle görevden alındı. Konuya ilişkin bilgi veren Özkan, “Hükümet, darbe bahanesiyle önceden belirleyip fişlediği kişilerin tamamını işten atıyor” dedi.

HDP milletvekili adayıydı

2015 genel seçimlerinde HDP’den Ankara 1’inci Bölge 2’inci sıra milletvekili adayı olduğunu ve yaşadıklarının bundan bağımsız ele alınamayacağının altını çizen Özkan, “21 Temmuz Perşembe günü beni bakanlıktan aradılar ve şube müdürümle görüşmem için gelmemi söylediler. Şube müdürünün yanına gittiğimde bana sözlü olarak ‘FETÖ/PDY örgütünün üyesi olduğun için işten atıldın’ dediler” bilgisini paylaştı.

Dersim’li olan ve hiç bir dönem cemaatle ilgisinin bulunmadığını, bu yüzden birçok kez cemaatle karşı karşıya kaldığını vurgulayan Özkan, sonuna kadar direneceğini ve hakkını savunacağını dile getirdi.

OHAL ilanından sonra yürürlüğe giren Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında itiraz veya dava açma hakkının da elinden alındığına işaret eden Özkan, “Herkesi kokutarak sindirmeye çalışıyorlar. İş akdimi fes edeceklerini söylüyorlar” diye konuştu. Özkan, bütün hukuki yollarını deneyeceğini ve hakkını arayacağını da dile getirdi.

(DİHA)

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ