Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

“Gül Neden Erdoğan’ı Tebrik Etmedi”

“Gül Neden Erdoğan’ı Tebrik Etmedi”
  • 18 Nisan 2017 - 16:51
  • 998 kez okundu

 Hükümete yakın medyada Abdullah Gül eleştirisi: Trump bile aradı… Abdullah Gül neyi bekliyor?

 

Türkiye’nin 3 Kasım 2019’dan sonra ‘cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi’ ile yönetilmesini öngören anayasa değişikliği referandumunun ardından çeşitli ülke liderlerinden tebrik telefonu alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘eski yol arkadaşı’ Abdullah Gül tarafından aranmadığı iddia edildi. Bu iddiayı dile getiren Milat gazetesi Erdoğan’ı tebrik eden ABD Başkanı Donald Trump’ı hatırlatarak, ‘Trump bile aradı… Abdullah Gül neyi bekliyor?’ başlıklı bir haber yayınladı.

1028128071

İnternet Haber ise “Abdullah Gül kayıplara karıştı tebrik bile etmedi!” başlıklı haberinde, “AK Parti’nin referandum zaferinin üzerinden 2 gün geçti. Dünyanın diğer ucundan liderler bile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak tebrik etti ancak Abdullah Gül’den beklenen telefon hâlâ gelmedi” ifadelerini kullandı.

 

1028128204

Aynı iddiayı dile getiren En Son Haber de ‘Abdullah Gül sessizliğe gömüldü’ başlıklı haberinde şunları yazdı: “Evet ya da Hayır dediğine yönelik tek bir açıklama yapmayan Abdullah Gül’ün, seçimleri kazanan Erdoğan’ı tebrik etmemesi dikkat çekti. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül uzun süredir AK Parti ve Erdoğan yönetimiyle arasına mesafe koyduğu yönünde eleştiriliyordu. Gül, son olarak oyunu kullandıktan sonra gazetecilerin sorularına net cevaplar vermemişti.”

1028128288

DUVAR

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ