Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

Gülen İçin Türkiye’ye Engel Olmak Mantıksız

Gülen İçin Türkiye’ye Engel Olmak Mantıksız
  • 10 Kasım 2016 - 09:00
  • 1.216 kez okundu

Donald Trump’ın güvenlik ve istihbarat başdanışmanı emekli Korgeneral Michael Flynn, ABD’nin Fethullah  Gülen’e sığınak olmaması gerektiğini söyledi.

Flynn, Gülen için “Arka bahçemiz Pensilvanya’ya rahatça yerleşmiş olan bu maskeli terör ve istikrarsızlık kaynağı tarafından Washington’ın gözü boyanırkenNATO müttefikimiz Türkiye’ye engel olmak mantıksızdır” ifadesini kullandı.

Flynn, ABD’de yayın yapan siyasi analiz sitesi The Hill için ‘Müttefikimiz Türkiye Bir Krizin İçinde ve Desteğimize İhtiyacı Var’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Trump’ın başkanlığında Türkiye’nin maceracı ihtiraslara savrulma riski daha az yazısında ABD’nin, mevcut başkanı Barack Obama döneminde Türkiye’yi yeterince anlamadığını öne süren Flynn, “Türkiye’yi bir öncelik olarak kabul edecek şekilde dış politikamızı yeniden düzenlememiz gerekiyor” dedi.

“Öncelikle Türkiye’nin, ABD çıkarları açısından hayati bir ülke olduğunu anlamakla işe başlamalıyız” değerlendirmesinde bulunan Flynn, Türkiye’nin Irak ve Suriye’de IŞİD’lel mücadeledeki en güçlü müttefikleri ve aynı zamanda bölgedeki istikrar kaynağı olduğunu ifade etti.

FETÖ’nün ABD’deki sözleşmeli okullarına da değinen Flynn, “Amerikan vergi mükellefleri, Gülen’in ABD’deki 160 sözleşmeli okulunun finansmanına yardım ediyor. Bu okullarla ilgili yürüyen birçok dava var” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ