Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Gülen Ziyaret Eden AKP’li Vekiller Konuştu

Gülen Ziyaret Eden AKP’li Vekiller Konuştu
  • 28 Eylül 2016 - 10:45
  • 643 kez okundu

Fethullah Gülen’i ziyaret eden AK Parti’li milletvekillerinin fotoğraflarının basına yansımasının ardından açıklama yapan vekiller, ziyaretin dönemin AK Parti grup yönetiminin bilgisi dahilinde olduğunu söyledi.

 

Fethullah Gülen’i ziyaret eden Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekilleri izinli gittiklerini söyledi.

AK Parti’li 12 vekilin Gülen’i ziyaret etmesi geçtiğimiz günlerde basına yansımıştı.

Hürriyet’ten Turan Yılmaz ve Gizem Karakış’ın haberine göre,ziyaret ile ilgili konuşan vekiller özetle şunları söyledi:

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik: “Ben bir şey ifade etmek istemiyorum. Zaten grup yönetimimizin bilgisi dahilinde gidilmiştir.”

AK Parti Giresun eski Milletvekili Adem Tatlı: “Türk kültürünü kutlama günleri nedeniyle ABD’ye gidildi. Oraya olan o ziyaret ise bilgi dahilinde bir şey, bilgi haricinde olan bir şey değil. Grup yönetiminin bilgisi dahilinde. Ben o zaman grup yöneticimiz olan Mahir (Ünal) Bey’in bilgisi dahilinde gittim, yine o zaman grup yöneticimiz olan Nurettin (Canikli) Bey’den izin alan arkadaşlarımız da vardı, ikisi de grup başkanvekiliydi.”

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer: “Benim bunlarla hiçbir şeyim yok, olamaz. Vatan hainiyle aynı karede olmak, aynı şeyde anılmak bana zul olur ama o zaman haberimiz yoktu. Oraya gitmemiz sadece gruptan ayrılmamakla ilgilidir.”

AK Parti Trabzon eski Milletvekili Safiye Seymenoğlu: “Orada bir şey yok. 2012 yılında MİT krizi yok iken merak üzerine gidilmiş bir gezi.”

AK Parti Adana eski Milletvekili Fatoş Gürkan: “2012 yılında bir programa gittik oradan da arkadaşlar ‘Fethullah Gülen’i ziyaret edelim’ dediler ve ziyarete gidip fotoğraf çektirdik… Tarih itibariyle o dönem dershane krizi yoktu… Haberin yayımlanması FETÖ’ye hizmet edilmek için yapılan bir şey.”

AK Parti Tokat eski Milletvekili Dilek Yüksel: “O gün konjonktüründe siyasetçi olarak yaptığımız bir ziyaretti… Dershane krizi yoktu sanıyorum, olsaydı zaten ziyaret yapılmazdı.”

İMC

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ