Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

Gürpınar’da Küçük Muharrem’in Adı Halk Sağlık Merkezine Verildi

Gürpınar’da Küçük Muharrem’in Adı Halk Sağlık Merkezine Verildi
  • 07 Mayıs 2016 - 18:52
  • 647 kez okundu

Gürpınar Belediyesi, başlatmış olduğu hizmetlerine yenilerini ekledi. Sağlık Merkezi, Halk Ekmek Fırını, Halk Kütüphanesi ve Park açılışını gerçekleştiren belediye, ücretsiz hizmet verecek sağlık merkezine 2013 yılında yolların kapalı olmasından dolayı babasının sırtındaki çuvalda can veren ve hafızalara “Küçük Muharrem” olarak kazılan Muharrem Taş’ın adı verildi. 

VAN -Gürpınar Belediyesi, başlatmış olduğu hizmetlerine yenilerini ekledi. Sağlık Merkezi, Halk Ekmek Fırını, Halk Kütüphanesi ve yeni park açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bekir Kaya, Edremit Belediyesi Eş Başkan yardımcısı Nurhayat Çelik, DBP Gürpınar İlçe Eş Başkanları Kemal Güler ve Feyruza Alaş, Gürpınar Belediye Eş Başkanları Zeki Yıldız ve Yıldız Çetin, Belediye Meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının yanı sıra Sivil Toplum Örgütü temsilcileri katıldı.

Açılışlarda ilk konuşmayı yapan Belediye Eşbaşkanı Yıldız Çetin, cezaevinde bulunan seçilmişleri hatırlatarak, “Biz yönetimi devraldığımız günden bu yana bu kararlılığımızı koruyor, hizmeti halkımızın ayağına götürmek için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Elbette ki daha yapmamız gereken çok şey var. Buradan bir kez daha söz veriyoruz; ilk günkü heyecan ile çalışmalarımıza devam edeceğimize, hizmeti yaygınlaştırarak her noktaya ulaşmaya çalışacağız” dedi. Eş Başkan Yıldız Çetin’den sonra konuşan Eş Başkan Zeki Yıldız da, “tutuklu bulanan belediye eş başkanlarımızı ve seçilmişlerimizi saygı ile selamlıyorum. Barışın hüküm sürdüğü, insanların ölmediği bir ortamın sağlanması için hepimizin var gücümüzle çalışması ve çaba sarf etmesi gerekiyor” diye konuştu.

Muharrem’in ismi Sağlık Merkezi’ne verildi

Yıllık faaliyet aktarımının ardından halkın hizmetine sunulan mekanların açılışına geçildi. Belediye tarafından açılan Sağlık Merkezi’ne 2013 yılında yolların kapalı olmasından dolayı hastaneye ulaştırılmadan babasının sırtındaki çuvalda yaşamını yitiren Muharrem Taş’ın adı verildi. Taş’ın adı verilen sağlık merkezinde, halk ücretsiz sağlık hizmeti görecek. Açılışa halkın yoğun katılımı gözlendi.

Sağlık merkezinin açılışının ardından İŞGEM’de açılan Halk Ekmeği Fırınının açılışı gerçekleştirildi. Eş Başkanlar ile birlikte kalabalık kitle fırında üretilen ekmek ve çörekler tadıldı. Açılışı yapılan fırının ilçe halkının talebi olduğunu aktaran Belediye Eş Başkanları, halkın ucuz ekmeğe ekişimi sağlamaktan memnun olduklarını dile getirdi.
Halk ekmek Fırınının ardından Şamran Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi.

(DİHA)

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ