Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Güvenlik Güçlerimiz Başarılı Operasyonlara İmza Atıyor

Güvenlik Güçlerimiz Başarılı Operasyonlara İmza Atıyor
  • 29 Aralık 2015 - 09:43
  • 231 kez okundu

“Bölücü örgütün siyasi uzantıları ağızlarındaki baklayı çıkarmaya başladılar”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Güvenlik güçlerimiz başarılı operasyonlara imza atıyor” dedi.

Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti öncesi Atatürk Havalima’ında basın açıklaması yapıyor. Erdoğan konuşmasında “Bölücü örgütün siyasi uzantıları ağızlarındaki baklayı çıkarmaya başladılar” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı, Demirtaş’ın Moskova ziyaretine ilişkin olarak da “Bu eş başkanın yaptığı bir provakasyondur, ihanettir” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Suriye’de son gelişmelerin PKK terör örgütünün ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik iştahını da kabarttığını görüyoruz. Biz bunlara fırsat vermedik, vermeyeceğiz. Şu an güvenlik güçlerimiz son derece başarılı operasyonlara imza atıyorlar.

Yurtiçi ve yurtdışında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bini aştı. Ülkemizde terörü tamamiyle yok edene kadar ve bu noktada bölgeye refah ve huzur getirinceye kadar milli güvenliğimiz için bunu tehdit olmaktan çıkarıncaya kadar devam edecektir. Bölücü örgütün siyasi uzantıları, mevcut durumdan istifade ile ağızlarındaki baklayı çıkarmaya başladılar.

“Eşbaşkanın yaptığı provakasyondur”

Bu süreç gerçek yüzlerin görüldüğü bir süreçtir. Malum eş başkan haftasonu Rusya ziyareti sonrasında, bir takım hezeyanlar ifade etmiştir. Bu eş başkanın yaptığı bir provakasyondur, ihanettir. Türkiye üzerinde ameliyat yapmak isteyen herkes, boyunun ölçüsünü almıştır. Bunlar da alacaktır. Bu noktada attıkları adımlarda bugüne yaptığımız adımlarla hep dikkatli olmalıdır derken bunlar tam aksini yaptılar. Biz bu açıklamaların gerçek sebebini biliyoruz.

Bölgedeki kardeşlerimizin sağduyusu, başarılı operasyonlarla adım adım yok olan örgüte bu tür provakasyonlarla suni teneffüs yapmaya çalışmaktalar. Ne örgüt, ne de kuklası olanlar kendilerini bekleyen gelecekten kurtulamayacaktır. Diyarbakır ve Ankara başsavcılıkları gerekli soruşturmayı başlatmıştır. Daha önce diğer eş başkanın da benzer açıklamaları olmuştur. Bölge insanı da bu terörist ruhun, hangi senaryonun figüranlığını yaptığını gördükçe mesafe koymuştur.

Bu konuyla ilgili olarak kendi güvenlik güçlerimizin henüz barajdan batıya doğru geçildiğine yönelik kesin bir haber söz konusu değil. Bazı kaynakların yaptığı açıklamalar bunlar. Özellikle Cerablus’ta DAİŞ’e yönelik attığımız bir adım var. Birinci derecede DAİŞ’ten temizlemek. Bu adım devam etmektedir. Bu kesinlikle başarılacaktır. Görüyorsunuz Irak’ta da, mevcut gelişme DAİŞ’in sökülüp atılması, diğer yerlerde de böyle olacaktır. O ülkenin milli güçlerinin sağlam durması karşısında durmaya hali olmaz. Bu noktada kararlılığımız çok açıktır. PKK’ya karşı verilen mücadele aynı şekilde devam edileceği gibi, bunun bir yansımasıdır. Kararlı bir şekilde adım atmaya devam edeceğiz.

Tabi bu açıklamalar maalesef ismi demokratik ama uygulamaları demokrasiyle uzaktan yakından alakası olmayan bir yapı bunlar. Şunu bir defa kendileri kesinlikle bilmesi gerekiyor; halkın iradesi silahtan güçlüdür. Ama bunlar, parlemantoya inanmış değiller. Bunlar bir taraftan biz Türkiye partisiyiz demeye başladılar. 7 Haziran öncesinde, bunların bir Türkiye partisi olmadığı ortaya çıktı.

“Nişantaşı’nda tur atmakla Türkiye partisi olunmuyor”

Ele saz almakta, veya Nişantaşı’nda tur atmakla Türkiye partisi olunmuyor. Türkiye partisi olmak için tüm Türkiye’de saygı duymak gerekir halkın değerlerine. Bu değerlere saygı duymayanların, kandan beslenenlerin, halkımızı sokağa dökmek suretiyle, 6-7 Ekim tarihlerinde bu eş başkanlardan bir tanesinin sokağa davetiyle, Kürt kardeşlerim bu davete uydu ve neticesinde 50 Kürt kardeşimiz öldü. Ölenler, Kürt’tü, öldürenler de Kürt’tü.

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ