Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,67 / Satış: 3,69
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,33

Hakkari’de 31 Bölge Yasaklı

Hakkari’de 31 Bölge Yasaklı
  • 10 Ekim 2017 - 11:16
  • 137 kez okundu

Valilik, Hakkari’de 31 bölgeyi, ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan etti. Yasak, 15 gün sürecek.

Hakkari Valiliği, kent merkezi ve ilçelerindeki 31 yerleşim alanının 15 gün süreyle ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildiğini duyurdu.

Valilik’ten yapılan açıklamada, ‘PKK’nin son dönemdeki yıldırma saldırılarının kentin sosyal ve ekonomik gelişimini etkilediği ifade edildi.

Yasağa gerekçe olarak, ‘il sakinlerinin, ekonomik ve sosyal faaliyetlerini sürdürmesinin sağlanması’ gösterildi.

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadır. Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının sürdürülmesi, devlet ve milletimizin her türlü terör tehdidi ve saldırısından korunması maksadıyla bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.

Tedbirler kapsamında Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince kent merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarındaki 31 bölge, 11 Mayıs’ta saat 00.01’den 25 Ekim  saat 23.59’a  kadar  ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edilmiştir.”

ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ NE DEMEK?

Kanunun kamulaştırma yapılabilmesine de olanak tanıdığı özel güvenlik bölgelerine izinsiz girilemiyor, buna aykırı hareket edenler hapis ve para cezalarına çarptırılabiliyor.
(HAKKARİ-DHA)

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ