Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

“Hakkâri’de Yüzde 90 Hayır Çıkar”

“Hakkâri’de Yüzde 90 Hayır Çıkar”
  • 02 Nisan 2017 - 21:22
  • 1.905 kez okundu
CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, partisinin Hakkâri’de düzenlediği mitinge yaptığı konuşmada referandumda Hakkâri’de yüzde 90, Türkiye genelinde yüzde 58 oranında ‘hayır’ oyu çıkacağını söyledi.

Hakkari-Van karayolu üzerinde bulunan Sümbül Mahallesi otogar alanında yapılan mitinge CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, CHP Hakkari İl Başkanı Aytekin Karahanlı, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerinde Türk bayrakları bulunan bazı vatandaşlar seçim otobüsünde çalınan müzik eşliğinde halay çekti.

Seçim otobüsünde ilk olarak konuşan CHP İl Başkanı Aytekin Karahanlı, parti devletine, tek adam rejimine, meclis tasfiyesine, sorumsuz yönetime “hayır” dediklerini belirterek, Hakkari’de de “hayır” çıkacağını söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem seçim otobüsü üzerinden yaptığı konuşmada, demokrasi için mücadele ettiklerini söyledi. Bugün ülkede bütün ülkede farklılıklara karşın bir arada yaşandığını belirten Erdem, şunları söyledi:

“Farklılıklarımızla, bütün farklı düşüncelerimizle, kimliklerimizle, inançlarımızla bir arada eşit olmanın yollarını aramak durumundayız. Bizim yapmamız gereken budur. Ama gel görkü, bir anayasa getirmişler. Bizim orada derler ‘Bu anayasanın mala davara faydası yok.’ Ben de Malatyalıyım. Aynı zamanda bir taraftan Elazığ, öbür taraftan Karslıyım. Bu yörenin insanıyım. Fakat bu anayasanın mala, davara faydası yok.”

“Ey Kılıçdaroğlu…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk günden bu yana CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldığını belirten Erdem, “Şimdi onun konuşmalarına bakarak bu anayasada ne olduğunu da ben şöyle anladım. Anayasanın birinci maddesi ey Kılıçdaroğlu, ikinci madde ey Kılıçdaroğlu, üçüncü madde ey Kılıçdaroğlu, dördüncü madde ey Kılıçdaroğlu. Başka bir şey söylemiyor” dedi.

AKP’nin camileri siyasi propaganda ofisi haline getirdiğini anlatan Erdem, “Bu anlayışın inancımıza, düşüncemize, değerlerimize verdiği zararları tarihte hiç kimse vermedi. Hatta ve hatta Hazreti Hüseyin’in şahadetine sebep olmuş olan Yezit bile camide siyaseti böyle yapmadı” dedi.

Hakkâri’de sandık seferberliği başlattıklarını belirten Erdem, Türkiye genelinde hayır oylarının yüzde 58, Hakkari’de ise yüzde 90 olacağını söyledi.

 

CHP'li Erdem: Hakkâri'de yüzde 90 hayır çıkar

 

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ