Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

Havuz Medyası Tam Takım Düğünde

Havuz Medyası Tam Takım Düğünde
  • 15 Mayıs 2016 - 11:25
  • 828 kez okundu

Çukurca’da hayatını kaybeden 8 askerin cenaze törenlerini ilk sayfalarına taşımayan havuz medyası, Erdoğan ailesinin düğününü manşetlerine taşıdı.

ANKARA – Hakkari Çukurca İlçesinde çıkan bir çatışmada hayatını kaybeden 8 askerin cenaze törenlerinin yapıldığı 14 Mayıs günü, Cumhurbaşkanı Erdoğan kızı Sümeyye Erdoğan’a düğün yaptı. Erdoğan güdümündeki havuz medyası da 8 askerin cenaze töreni ve ailelerinin tepkilerini görmezden gelerek Erdoğan’ın düğününü ilk sayfadan gördü.

Sabah gazetesi Erdoğan’ın ifadesi olan “Ceylanımı evlendirdim” başlığı ve düğün fotoğraflarıyla haberi ilk sayfada verdi. İlk sayfasında asker cenazelerini görme gereği duymayan gazete, PKK kamplarına hava operasyonunun yapıldığını militarist bir dille yazarak, daha fazla ölüm istedi.

Yeni Şafak gazetesi düğün fotoğrafını manşete taşıyarak, “Aile fotoğrafı” başlığıyla haberi servis etti. Gazete asker cenazelerine ise yer vermedi. Düğün fotoğrafını manşete taşıyan gazetelerden Star ise “Düşman çatlatan düğün” sürmanşetiyle çıktı. Ancak Star, “düşmanın” kim olduğuna yer vermedi! Gazete ilk sayfanın alt bölümlerinde küçük bir punto ile Çelê’de ölen askerlerin cenaze haberini verdi.

Akşam gazetesi düğünü “Dualarla mutluluğa” başlığıyla manşetten verirken, Hürriyet ise ilk sayfadan “Yılın düğünü” başlığıyla haberi verdi. Havuz medyasından bir çok gazete aynı şekilde haberi servis etti.

Sözcü ve Cumhuriyet gazeteleri ise düğün haberini ilk sayfalarına taşıyarak, “Tabutta 8 şehit nikahta 8 şahit”, “Nikah ve cenaze” başlıklarıyla duruma tepki gösterdi.

(DİHA)

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ