Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer’in 18 Yıl Hapsi İstendi

HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer’in 18 Yıl Hapsi İstendi
  • 09 Kasım 2017 - 13:00
  • 162 kez okundu

HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer’e 18 yıl hapis cezası istendi. Mahkeme duruşmayı erteledi.

 

HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer’in, ‘örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleme’, ‘örgüt propagandası yapma’ ve ‘kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama’ suçlamalarıyla yargılandığı davada 9 yıldan 18 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

‘SUR’A GİTMEK İSTEDİ’

Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, “terör örgütü güdümünde yayın yapan basın-yayın organlarının çağrıları” doğrultusunda 13 Eylül 2015 günü Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak basın açıklaması düzenlendiğini, sanık İmam Taşçıer’in de toplanan grup içerisinde bulunduğunu ifade ederek, Taşçıer’in gruptaki diğer kişilerle birlikte Sur ilçesine girmek istediğini belirtti.

Söz hakkı verilen İmam Taşçıer, meclis çalışmaları nedeniyle duruşmalarda muaf tutulmayı talep etti. Taşçıer’in avukatı Sedat Çınar ise, savcılığın esas hakkındaki görüşüne karşı savunma hazırlamak üzere süre talep etti. Taşçıer’in duruşmalardan muaf tutulmasına karar veren mahkeme, duruşmayı eksiklerin tamamlanması için ertelendi. (DHA)

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ