Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

HDP Heyeti Erbil’de

HDP Heyeti Erbil’de
  • 21 Eylül 2016 - 10:51
  • 909 kez okundu

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş başkanlığındaki heyet, başkent Erbil’e ulaştı.

Havalimanında gazetecilere kısa bir açıklama yapan Demirtaş’ın sözlerini Urfa Milletvekili Osman Baydemir Kürtçe tercüme etti.

HDP Eşbaşkanı Demirtaş, “Kürdistan’ın hassas bir süreçten geçtiğini” belirttiği açıklamasını şöyle;

“Sayın Başkan Mesud Barzani, Sayın Başbakan Neçirvan Barzani ile parti ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmeler gerçekleştireceğiz.

Tabiki bütün Kürtler’in ve Kürt hareketlerinin dünyaya ortak mesajı barıştır. Biz zulüm altında olan bir halkız ve kendi topraklarımızda özgür yaşam dışında bir talebi olmayan bir halkız. Bu çerçevede bütün siyasi hareketlerimizin birbiriyle kardeşlik hukukunaa bağlı kalması ve bütün dünyaya birlik mesajı vermesi, barış mesajını vermeye devam etmesi eminim ki hepmizie güç verecektir.

Bu çerçevede Sayın Mesud Barzani’yle hem bölgedeki gelişmeler, hem dünyadaki gelişmelerle ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunmamızın diğer partilerle bu konuda fikir alışverişinde bulunmamızın önemli olacağına biz inanıyoruz.

İnşallah bu ziyaretimiz hayırlara vesile olur. Kürtler’in Kürt halkının dört parçada en büyük özlemi Kürtler’in yan yana, Kürt liderlerinin, partilerinin yan yanda durabilmesidir.”

Selahattin Demirtaş başkanlığındaki HDP heyetinin, Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani başta olmak üzere PDK, YNK ve Goran Hareketi yetkilileri ile de bir dizi görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor.

Rudaw

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ