Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,70 / Satış: 3,71
€ EURO → Alış: 4,34 / Satış: 4,36

HDP Referandumun İptali İçin Başvuruda Bulundu

HDP Referandumun İptali İçin Başvuruda Bulundu
  • 19 Nisan 2017 - 11:38
  • 442 kez okundu

Referandumun iptali için bir başvuruda HDP’den geldi. HDP aynı zamanda YSK Başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu.

 YSK’nin kararlarını şaibeli bulduğunu açıklayan HDP, referandumun iptali için başvuruda bulundu. HDP aynı zamanda YSK Başkanı hakkında suç duyurusu gerçekleştirdi.

HDP Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi üyeleri ile Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, milletvekilleri Mithat Sancar, İmam Taşçıer, Ertuğrul Kürkçü, Müslüm Doğan ve Bedia Özgökçe Ertan’ın yanı sıra HDP Ankara İl Örgütü üye ve yöneticilerinden oluşan bir heyet de, suç duyurusunun ardından seçimlere ilişkin açıklama yapıyor

HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım ve HDP’li hukukçular, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu ardından Ankara Adliyesi önünde açıklama yapan Yıldırım, YSK’nin görevini kötüye kullandığı ve toplumun düzenini bozmaya hizmet edecek kararlara imza attığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Yıldırım, yargının ivedikle gerekli işlemleri yapmasını istedi.

HDP’li Yıldırım, şunları söyledi: Seçim günü doğuda oylama sona erdikten bir süre sonra YSK’nin bir duyurusu ile karar değişikliğine gidildi. YSK Başkanı ve üyeleri, çok açık bir şekilde görevlerine sahip çıkmamış, kendilerini inkar edercesine referanduma gölgeyi kendileri düşürmüştür. Referandumun iptali yönünde bir karar almadıkları sürece, bu referandum toplum vicdanında meşruiyet kazanmayacaktır.

DUVAR

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ