Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

HDP: Tahir Elçi Cinayetinin Takipçisi Olacağız

HDP: Tahir Elçi Cinayetinin Takipçisi Olacağız
  • 28 Kasım 2016 - 14:38
  • 340 kez okundu

Halkların Demokratik Partisi, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin ölümünün birinci yılında açıklama yayınladı.

Açıklamada, “Aradan bir yıl geçti, dava sürecinde bir gelişme olmadı. Bizler bu siyasi cinayetin takipçisi olacağız” denildi.

Halkların Demoakratik Partisi Merkez Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Aradan bir yıl geçti, ancak dava sürecinde hiçbir gelişme olmadı. Avukatlar halen dava dosyasının tamamına erişemedi. Ancak bizler failleri biliyoruz. Tüm toplumu karanlığa ve sessizliğe itmeye çalışan savaş çığırtkanları ve sürdürücüleri, iktidarın ve devletin karanlık yüzleri ve kirli elleri Sn. Elçi şahsında barış umudunu ve arayışını hedeflediler.

Tahir Elçi’yi linç edenleri, edilmesine neden olanları, bu siyasi cinayeti azmettiren, işleyen ve destekleyenleri unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu kişilerin ve çevrelerin hepsi tarih önünde büyük bir utançla anılacaktır. Katledilişinin birinci yılında Tahir Elçi’yi saygı ve minnetle anıyor, bu siyasi cinayetin takipçisi olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz.”

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. zeki ATSIZ dedi ki:

    Tahir elçi yi rahmetle anıyorum.ama hdp nin yalan siyasetine artık inan mıyorum.bir tek ailesi takip ediyor..tahir elçinin barış çiğlıklarını ne hükümet nede hdp kulak asmadı olan da ona oldu…..

  2. Adnan HACIOĞLU dedi ki:

    evet zeki abi sana katılıyorum keşke altıyoldaki bütün yurttaş hevaller senin gibi açık konuşsallar sen baştacımızsın Tahir elçiyi unutmayacağiz gerçek bir kürt kahramanıydı..

YORUM YAZ