Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

HDP Van İl Örgütünden 1 Mayıs Mesajı

HDP Van İl Örgütünden 1 Mayıs Mesajı
  • 01 Mayıs 2016 - 11:24
  • 198 kez okundu

HDP Van İl Örgütünden 1 Mayıs Günü verilen mesaj ile kutlandı.

VAN –  HDP Van İl Eş Başkanları Yakup Ataş ve Gülistan Orhan tarafından yayınlanan mesajda şöyle denildi :

“Türkiye emekçileri,  Bu yıl AKP hükümeti tarafından yürütülen kirli savaşın neden olduğu bir ortamda 1 Mayıs Dünya Emekçiler Bayramını kutluyor.

AKP hükümetinin tüm çabalara rağmen ısrarla sürdürdüğü savaş politikaları, ülkemizi ve halklarımızı bir felaketin eşiğine getirirken, Kürt illerinde tank ve toplarla kentlere girilip halkın evleri başlarına yıkılıyor, yaşlı, genç, kadın, çocuk demeden sivil halk katlediliyor. İşte bu savaş politikalarını bahane eden AKP hükümeti Türkiye emekçilerinin hak arayışlarını güvenlik marifetiyle bastırmaya devam ediyor.

Yürüttüğü kirli savaş politikalarını gerekçe göstererek torba yasalarla kamu çalışanlarını baskı altına alan, sendikal faaliyetleri yasaklayan, iş güvencesini ortadan kaldıran AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan şimdi de, ‘Ya baş eğeceksiniz, ya baş vereceksiniz’ tehditleriyle toplumsal muhalefeti sindirmeye ve hayal ettiği otoriter, tekçi yönetim anlayışını hayata geçirmeye çalışıyor.

Türkiye Emekçileri, 2016 1 Mayıs’ında AKP hükümetinin bu kölelik dayatmalarına en güçlü şekilde yanıt verecektir.

Partimiz bütün imkan ve olanaklarıyla AKP hükümetinin saldırılarına karşı, emek, barış, özgürlük talebiyle tüm dünya emekçilerinin 1 Mayıs Dayanışma ve Mücadele gününü kutluyor ve sonuna kadar emekçilerin yanında olacağımızı bir kez daha belirtiyoruz.”

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ