Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

HDP Van Vekili Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısının Paylaşımını TBMM’ye Taşıdı

HDP Van Vekili Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısının Paylaşımını TBMM’ye Taşıdı
  • 02 Ekim 2017 - 22:09
  • 1.593 kez okundu

HDP Van Milletvekili Nadir Yıldırım İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Deniz Güzelay’ın sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı silahlı fotoğrafından dolayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya cevaplaması için soru önergesi verdi.

 

ANKARA – Van Milletvekili Nadir Yıldırım’ın İçişleri Bakanının cevaplaması verdiği soru önergesi şöyledir:

“25 Eylül 2017 tarihinde, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından yapılan “Bağımsızlık Referandumu” ile ilgili başlayan tartışmalar sürüyorken, MHP lideri Devlet Bahçeli’ nin 5000 Ülkücü Kerkük’e gitmek için hazırdır…” sözleri ardından İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Deniz Güzelay, yanında bulunan Kağıthane Ülkü Ocakları Başkanı Engin Kayacık ve bir başka şahıs ile ellerinde otomatik silahlarla çekindikleri fotoğrafı sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmış ve söz konusu fotoğraf basında çokça işlenmiştir.

Bu bağlamda;

1-      Kerkük’e gitmeye hazır oldukları belirtilen 5000 ülkücüden 3’ ü söz konusu fotoğraftaki şahıslar mıdır? Bu şahıslar kim ya da kimler tarafından silahlandırılmıştır?

2-      MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hangi yetki ve sorumlulukla 5000 bin ülkücüyü Kerkük’e gönderme çağrısı yapmaktadır? Devlet Bahçeli’nin söz konusu açıklamalarıyla ilgili başlatılan bir soruşturma var mıdır?

3-      1970’li yıllarda birer suç merkezine dönüşen ve bir çok siyasi cinayetin planlandığı mekanlar olan Ülkü Ocakları’na yeniden aynı misyon mu biçilmektedir?

4-      Mevzuya bahis olan fotoğraf Kerkük’ e gideceklerini genel başkanlık düzeyinde açıklayan ülkücülerin silahlandırılacağı tartışmalarını doğurmuştur. Bu şahıslar sizin bilginiz dâhilinde mi silahlandırılacaklardır? Bu iddialara yanıtınız nedir?

5-      Söz konusu şahısların, otomatik silahlarla paylaştıkları fotoğraflarla ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya teşvik etmek’ suçunu işlemiş oldukları yargının emsal kararlarına göre sabitken, bu şahıslara dönük herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır?”

Çaldıran Ajans

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ