Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

HDP ve DBP’den Soğanda’ya Sert Yanıt

HDP ve DBP’den Soğanda’ya Sert Yanıt
  • 25 Kasım 2016 - 11:47
  • 806 kez okundu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Van İl Örgütleri, AKP Van İl Başkanı Zahir Soğanda’nın ‘Van bu alçakların olmadı, olmayacak’ şeklinde ki açıklamalarına sert bir yanıt verdi.

 

HDP ve DBP Van İl Örgütleri yaptıkları ortak yazılı açıklamada şunları dile getirdi :

 

BASINA VE KAMUOYUNA

 

Ülke yönetimini  güvenlik politikaları üzerinden, ordu ve Emniyet aracılığıyla yürütme anlayışını devreye koyan  Cumhurbaşkanı ve AKP, günlerdir yarattıkları psikolojik ve politik zeminle  yeni bir dönemin kapısını aralamaktadır.  Bu yeni dönemde kendi medyaları üzerinden başlattıkları psikolojik operasyonla  toplumu olumsuzluklara hazır hale getirme çabaları da sürüyor.

 

Türkiye halkları zorlu bir süreçten geçiyor, bu sürecin yakıcılığı bu ülkede yaşayan herkesi sarmıştır. AKP’nin özellikle OHAL  ilan ederek başlattığı bu süreçten etkilenmeyen tek bir yurttaşımız kalmamış, ülkemizin her bireyi potansiyel  suçlu ilan edilmiştir. Türkiye’de bugün her yurttaş fişleniyor ve sonrasın da  bir örgüte bağlanarak cezaevine konulma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Artık herkes Türkiye’nin nereye doğru gittiği konusunda derin bir endişe içindedir.

 

Baskı ve yıldırma politikalarıyla sonuç alacağını zanneden AKP hükümeti içeride kan kaybetmeye devam ederken dış politikada geldiği nokta ise tam bir fiyaskodur. Ortadoğu’da uyguladığı tüm politikaları iflas eden ve bunun sonucunda dünya ile başı derde giren mevcut iktidar şimdi içeride toplumsal muhalefete yüklenerek sonuç almaya çalışıyor. Sanki ülkeyi 14 yıldır onlar da değil de diğer siyasi partiler yönetiyormuş gibi bir algı çalışması yürütülüyor.

 

Dün Avrupa Parlamentosu’nun aldığı ‘Müzakereleri geçici olarak durdurma’ kararı ise AKP için adeta sonun başlangıcı olmuştur.

 

Dışarıda sıkıştıkça içeride ki zulmün dozajını arttıran Erdoğan ve AKP hükümetinin Van şubesi de ‘Ben bu işten ne koparabilirim’ duygusuyla beyhude söylemlerini sürdürüyor.  AKP Van İl Başkanı Zahir Soğanda, son olarak Muradiye’de katıldığı bir programda Van halkının yüzde 75 oyunu almış partimize yönelik ‘Van bu alçakların olmadı, olmayacak’ şeklinde siyasi nezaket ve ahlak kurallarını aşan oldukça çirkin açıklamalarda bulunmuştur.

 

Soğanda hızını alamamış,  “ Bu toplum Müslüman bir toplumdur. Bizler her sabah evden abdest alarak çıkıyoruz. Bunu yapmak zorundayız. Haçlı zihniyetlerinin ayağını bastırmamak zorundayız.” diyerek partimizi haçlı zihniyeti ilan ediyor.  Soğanda ve mensubu olduğu zihniyet şunu bilmelidir ki ; Müslümanlık bu topraklara Tayyip Erdoğan’ın iktidara gelişi ile gelmedi. Kürt halkı Müslümanlığı ilk kabul eden toplumlardan biridir.

Soğanda,  Müslümanlığı da  Tayyip Erdoğan ve AKP’den ibaret  görecek kadar  cahil bir siyasetçidir. Zahir Soğanda illa bir  haçlı ordusu arıyorsa dönüp kendisine ‘Ben BOP’un Eş Başkanıyım’ diyen reisine bakmalıdır.

Van halkına ‘Alçaklar’ diyerek haddini aşan Zahir Soğanda ve avanesi şunu bilmelidir;  bu coğrafyada  her alçağın son sığınağı din olmuştur. Ama bu da işlediğiniz insanlık suçlarının üstünü örtemeyecek.

 

‘ZAHİR SOĞANDA HALKINA İHANET EDEN BİR İŞBİRLİKÇİDİR’

 

‘Her sabah abdest alarak evden çıkıyoruz’ diyen bu abdestli hırsızları, tecavüzcüleri  halkımız çok iyi tanıyor. Halkına ve değerlerine ihanet eden, IŞİD işbirlikçilerini, sahtekarları halkımız asla unutmayacaktır.  Kravatlı IŞİD’çi  Zahir Soğanda’nın İslamiyetle hiçbir alakası olmadığını kendisi de çok iyi biliyor. Bu tecavüzcü zihniyet son olarak meclise getirdiği cinsel istismar yasası ile tecavüzü meşrulaştırmaya çalışmıştır. İşte ülkemizi bu anlayışla yöneten mevcut iktidar ve Zahir Soğanda gerçekleri ters yüz etme çabalarını sürdürüyor.  Ancak Zahir Soğanda’nın yalan söyleme konusunda hala ustasından alması gereken çok önemli dersler olduğunu görüyoruz.

 

‘HIRSIZIN ABDESTLİSİ DE ABDESTSİZİ DE BU TOPRAKLARDA BARINAMAYACAKTIR’

 

Van halkının yüzde 75’ine ‘Alçak’ diyen bu zihniyet bugüne kadar halkımıza karşı gizlediği kini ve nefreti de ortaya dökmüştür. Ülkenin içinde bulunduğu bu vahim durumda dahi kendi siyasi ikbalinin peşinde koşan bu kişiler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da halkımızın temsilcisi olamayacaktır. Soğanda Familyasının şunu anlaması gerekiyor ki; genelde  ve yerelde Van halkının yüzde 75’nin oyunu almış bir siyasi irade olarak, bizler var olduğumuz sürece tecavüzcünün, hırsızın abdestlisi de , abdestsizi de bu topraklarda barınamayacaktır.

 

‘SOĞANDA HALKIMIZDAN ÖZÜR DİLEMELİDİR’

 

Parti olarak halkımıza hakaret eden bu zihniyete karşı her platformda mücadelemizi sürdüreceğimizi bir kere daha belirtmek isteriz. Son olarak, Oluk oluk kanın aktığı ve nice genç insanımızın yaşamını yitirdiği böylesi bir dönemde bu yönlü provoke eden açıklamalar dikkatimizden kaçmamaktadır. Zahir Soğanda’yı bu açıklamalarından ötürü bir kez daha kınıyor ve halkımızdan özür dilemeye çağırıyoruz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ