Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

HDP’den Eylül Ayında 6 İlde Miting Kararı

HDP’den Eylül Ayında 6 İlde Miting Kararı
  • 05 Ağustos 2017 - 09:30
  • 769 kez okundu

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Vicdan ve Adalet Nöbetidevam ettiği saatlerde Kadıköy KESK Şubesi’nde Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısını gerçekleştirdi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Diyarbakır’da gerçekleşen ve İstanbul’da 4’üncü gününde devam eden Vicdan ve Adalet Nöbeti tartışıldı.

Toplantıda, nöbet eyleminin geldiği aşamanın başarılı olarak değerlendirildi.

HDP BİRÇOK İLDE MİTİNGLER DÜZENLEYECEK

Dihaber’de yer alan habere göre, toplantıda İstanbul’da sonra 8 Ağustos’ta Van’da devam edecek olan nöbet toplantının konuları arasında yer aldı. HDP, Van’da başlatacağı nöbete ilişkin devletin baskıcı şekilde yaklaşması durumunda halk toplantıları ile halk buluşmaları gerçekleştireceğini belirtti. Toplantıların ise köylerden mahallelere kadar birçok noktada yapılacağı kaydedildi. HDP, Diyarbakır’da ve İstanbul’da sert bir şekilde uygulanan; ancak halk tarafından yıkılan ablukayı Van’da kabul

Nöbetin ardından neler yapacaklarına dair gelişmelerin de masaya yatırıldığı toplantıda, Eylül ayı içerisinde Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Mersin, Adana ve Van’da mitinglerin gerçekleştirileceği kararlaştırıldı. Aynı şekilde 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde de Türkiye ve bölge kentlerinde tüm demokrasi güçleri ile birlikte eş zamanlı mitingler gerçekleştirileceği kararı alındı.

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ