Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

HDP’li Vekil, NATOPA’da Bozdağ’a ‘Yalan Söylüyorsunuz’ dedi

HDP’li Vekil, NATOPA’da Bozdağ’a ‘Yalan Söylüyorsunuz’ dedi
  • 19 Kasım 2016 - 16:18
  • 17.149 kez okundu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM’nin ev sahipliğinde gerçekleşen NATO Parlamenterler Asamblesi 62. Genel Kurulu’nda soruları yanıtladı.

 

HDP’li vekillerin tutuklanmasını ve belediyelere kayyum atanmasını savunan Bakan Bozdağ, HDP’liler için “Hukuka, yargıya saygı göstermeyen ve meydan okuyan bir tavır ortaya koydular. Hukukun gereği yapıldı. Eğer bunlar gitmiş olsaydı, zorla getirme kararı kesinlikle çıkması mümkün değildi. Burada HDP’li vekillere ayrı bir muamele yapılması kesinlikle söz konusu değildir. Diğerlerine nasıl bir muamele yapıldıysa öyle bir muamele yapılmıştır. Tabii tutuklama konusu mahkemenin takdirinde olan bir konudur. Bizim ona dair bir değerlendirme yapmamız doğru değil” diye konuştu.

HDP’Lİ PİR: İSPAT EDİN, İSTİFA EDECEĞİM

Bozdağ’ın ardından söz alan HDP Milletvekili Ziya Pir, Bakan Bozdağ’a “Yalan söylüyorsunuz, gerçekleri anlatmıyorsunuz” diyerek itiraz etti. AKP’nin gönderdiği müfettişlerin belediyelerde yaptığı tüm incelemelerin sonucunda “PKK’ye para aktarıldığı” yönünde hiçbir belgeye ulaşılamadığını anlatan Pir, HDP’li milletvekillerinin yapılan tebligata uymadıkları iddiasına da itiraz etti.

Pir, “Ne bana, ne makamıma ne de avukatıma hiçbir tebligat yapılmadan, evimden gözaltına alındım. Siz bana tebligat yapıldığını ispatlayın ben pazartesi günü istifa edeceğim. İspatlayamazsanız, en azından bizden özür dileyin” dedi.
Pir’in konuşması sırasında TRT canlı yayını kesti.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ