Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

HDP’li Vekillere Ortak Havalandırma Yasağı

HDP’li Vekillere Ortak Havalandırma Yasağı
  • 20 Kasım 2016 - 14:53
  • 1.409 kez okundu

Silivri Cezaevi’nde tutuklu HDP’li 3 kadın milletvekilinin kaldıkları odalar değiştirilerek ortak havalandırmayı kullanması engellendi.

 

Tutuklu 10 HDP’li milletvekilinin cezaevi koşullarıyla ilgili tecrit devam ediyor. Aynı cezaevinde bulunan milletvekillerinin birlikte kalma taleplerine yanıt verilmezken, ortak havalandırmayı kullanmalarına da izin yok.

Nergis Demirkaya’nın gazeteduvar.com.tr’de yer alan haberine göre Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan kadın milletvekillerinin ortak havalandırmayı kullanması ani bir kararla durduruldu.

Milletvekillerinin avukatlarından alınan bilgiye göre, Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ve Hakkari Milletvekili Selma Irmak ayrı odalarda kalıyor ama ortak havalandırmayı kullanıyordu. Yaklaşık 10 gün süren bu uygulama sonlandırıldı. Üç milletvekilinin de odaları değiştirilerek aynı havalandırmayı kullanmaları engellendi.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Abdullah Zeydan’la kalma başvurusuna da hâlâ yanıt verilmedi. İki isim de ayrı odalarda tutuluyor.

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ