Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Hüda Kaya’nın Oğlunun Gözaltında Omurgası Kırıldı!

Hüda Kaya’nın Oğlunun Gözaltında Omurgası Kırıldı!
  • 07 Kasım 2016 - 20:22
  • 1.078 kez okundu

İstanbul Kadıköy’deki protesto sırasında gözaltına alınan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad’ın gözaltında omurgası kırıldı.

İstanbul Kadıköy’de gerçekleştirilen HDP’li milletvekillerini tutuklanması protestosu sırasında gözaltına alınan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad’ın karakolda omurgası kırıldı. Cihad, kaldırıldığı hastanede yatağa kelepçelendi.

HDP MYK Üyesi Asiye Koçak, Cihad’ın karakolda işkenceye uğradığını yazdı. Twitter hesabından Muhammed Cihad’ın fotoğrafını da paylaşan Koçak, “Muhammed Cihad karakolda gördüğü işkenceden dolayı omurgası kırık bir biçimde savcılığa götürülüyor” ifadelerini kullandı.

Savcılık, HDP’li vekil Hüda Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad’ın serbest bırakılmasına karar verdi.

OLAYA ŞAHİT OLAN BİR YURTTAŞ: ÇOK

“Cihad hastane önünde uzun süre bekletildi.Ekip otosuyla götürmek istediler.Kıpırdayacak durumda olmadığı halde korkunç bir eziyete maruz kaldı. Ambulans ısrarımız nedeniyle doktor raporu almak üzere tekrar servise çıktı. Normal koşullarda doktor 3 hafta kıpıramadan yatış raporu verdi.Taburcu ettiği için ambulans transfer raporu istiyorlar. Ambulans için bekliyoruz. Burada olanlar karşısında söylenecek söz yok.

Omurga kemiği kırığından dolayı minimum hareket ederek yatması gerekiyor.Tüm gün olanlara rağmen morali ve genel durumu iyi. Ne kadar yatacak ne olur henüz belli değil. Gün boyu hastanede artarak bulunan polisler şimdilik çekildiler. Hastane bahçesine HDP ilçelerden yada bağımsız insanlar gelmeye devam ediyor.”

POLİSTEN MİLLETVEKİLİNE: ÇEK LAN ELİNİ

Kadın örgütlerinin HDP’li kadın milletvekillerinin tutuklanmasına karşı Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenlediği basın açıklamasına polis müdahalede bulundu. HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’ya, bir polisin eline vurarak müdahale ettiği görülmüştü.

28 ŞUBAT’TA DA İDAMLA YARGILANMIŞTI!

28 Şubat sürecinde Hüda Kaya Malatya’da İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin eylemlerinde ön saflarda yerini alır. “Ulusal Bir Heyecan Gecesi ve Başörtüsü” başlıklı yazısına açılan dava yüzünden işinden evine dönerken sokakta gözaltına alınıp tutuklanır. Bir gün sonra yanına Malatya’nın Akpınar Meydanı’nda gözaltına alınan 13 yaşındaki oğlu Muhammed Cihad da gelir. Hüda Kaya oğlu Cihad’la birlikte düşünce suçu olarak bilinen 312. maddeden DGM’de yargılanırlar. Hüda Kaya 20 ay cezaevinde kalır.

Hapis günleri biter bitmez yeniden sokaklara döner. Bu eylemlerden birinde Malatya İHL son sınıf öğrencileri olan üç kızı da vardır. 1999’da 16, 17 ve 18 yaşlarındaki kızlar terörle mücadele ekipleri tarafından okul basılarak gözaltına alınırlar. Hüda Kaya bu sefer de 146. maddeden üç kızıyla birlikte idam istemiyle yargılanır. Bazılarından birlikte, bazılarından da ayrı ayrı cezalar alırlar.

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ