Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Hüda-Par’dan Hükümeti Kayıran Açıklamalar

Hüda-Par’dan Hükümeti Kayıran Açıklamalar
  • 21 Aralık 2015 - 21:23
  • 848 kez okundu

HÜDA-PAR 3. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Bayrampaşa’daki Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda program düzenlendi.Yapılan açıklamalar Hükümetin Kürt şehirlerinde tank ve panzerler ile uyguladığı abluka sonucu yaşamını yitiren sivilleri ve harap edilen şehirleri görmezden gelerek hükümetin resmi sözcüsünü aratmayan açıklamalar ile dikkat çekti.

 

Son seçimlerde AKP’ye dolaylı yoldan destek için seçimden çekilen HÜDA PAR yetkililerinin son açıklamaları hükümetin resmi açıklamalarından farklı yanı yoktu.İşte  HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun bölgesine yabancı açıklamaları şöyle: “Adına ‘Kürt meselesi’ dedikleri meselemiz var. Yıllardır söylediğimiz gibi bu mesele aslında bir sistem meselesidir” dedi.

Türkiye’nin sorunlarının çözümü için acilen yeni ve sivil bir anayasa yapılması gerektiğini kaydeden Yapıcıoğlu;  Sur, Dargeçit, Cizre ve İdil’de yaşanan olayların bir prova olduğunu söyledi. PKK ile HDP’yi kastederek, “Siz halkı sokağa dökerek, çatışmalara sürükleyerek sıkıyönetimi, askeri darbeyi mi çağırıyorsunuz? Eğer bunu yaparsanız, sıkıyönetimden ve askeri darbeden en fazla haklarını savunduğunuzu iddia ettiğiniz Kürtler zarar görecek” ifadelerini kullandı.

Yapıcıoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Hendekler kazdılar, kum torbalarıyla bariyer ördüler, gençlerin ellerine silah verdiler. ‘Öz yönetim ilan ettik’ dediler. Bunu yapmalarının bir sebebi var; devleti oraya girmeye zorlamak. Devletin güçlerinin o hendeği aşamayacağını mı düşünüyorlar? O hendeğin başındaki gençleri buna inandırdılar. Mümkün olduğunca çok kişinin ölmesini istiyorlar.”

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ