Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,67 / Satış: 3,69
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,33

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Operasyonlar Yoğunlaşacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Operasyonlar Yoğunlaşacak
  • 26 Haziran 2017 - 16:42
  • 1.080 kez okundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin İran ve Suriye sınırının duvarla kapatıldığını belirterek, önümüzdeki aylarda operasyonların yoğunlaşacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara ilişkin değerlendirme yaparken, “Tarihin en önemli terörle mücadelesi gerçekleştiriliyor. Önümüzdeki aylarda operasyonlar yoğunlaşacak, hem de bu operasyonlarda farklı neticeler de olabilecek” dedi.

Memleketi Trabzon’da açıklamalarda bulunan Soylu, şunları söyledi:

TASFİYE ETTİK: Şehirlerdeydiler, şehirlerin yakınlarındaki köylerdeydiler. Ama tasfiye ettik. Sınırlarımızdan içeri girmelerini engelleyebilmek için Suriye ve İran sınırı başta olmak üzere duvarlar gerçekleştiriyoruz. Suriye sınırının önemli bölümünü duvarla kapattık. Teknolojik bir takım katma değerlerle de besleyeceğiz ve oraları emin bir hale getireceğiz. Aynısını İran sınırımızda da ihale ettik, yapılmaya, şimdi de mayınlar temizlenmeye başlandı.

YENİ NESİL SİLAHLAR: PYD’den PKK’ya yeni nesil silahlar aktarıldığını biliyoruz. PYD’yi, bir terör örgütünü Suriye’de kendi ortağı gibi gösterip onun üzerinden, yine PKK’nın Suriye kolu olan PYD’den PKK’ya yeni nesil silahlar aktarıldığını biliyoruz. Bu yeni nesil silahlarla milletimizin canını acıtmak istediklerini de biliyoruz. Bize dost gibi görünenlerin, aynı masa etrafında olduğumuz zaman demokrasiden, barıştan, evrensel hukuktan bahsedenlerin aslında bu samimiyetlerinin ne olduğunu şu ortaya çıkan tablo net bir şekilde bize göstermektedir. Bunların da üstesinden geleceğimizi ve bunları da mağlup edeceğimizi söylemek istiyorum. Şimdi bam başka bir tablonun içerisindeyiz.
(DHA)

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ