Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

İçişleri Bakanından HDP’ye: Size Devleti Tanıtacağız!

İçişleri Bakanından HDP’ye: Size Devleti Tanıtacağız!
  • 26 Kasım 2016 - 15:45
  • 1.703 kez okundu
 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü korumak için başta PKK olmak üzere diğer tüm Örgütler ile mücadelenin hem yurt içinde hem de yurt dışında kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Edirne İl Başkanlığında yaptığı konuşmada, Avrupa’nın belediyelere yapılan kayyum atamalarını kabul etmediğini söyledi.

“Peki bu belediyeler sabahtan akşama kadar terör örgütüne bomba taşıyacaklar, bu belediyeler insan kaynaklarına verdiği maaşla birlikte terör örgütlerinin finansmanını sağlayacaklar, her ihaleden terör örgütüne pay ayıracaklar. Neymiş, eş başkanlara yasak getirmişiz” diyen Soylu “Kandil’in atadığı eş başkanlara yasak da getiririz, ‘Hayır’ da deriz, öyle bir şeyi de kabul etmeyiz.

Hukuk devletinin kuralları burada Edirne’de belediye başkanı neye tabi ise Diyarbakır’daki, Amasya’daki belediye başkanı da öbür taraftaki belediye başkanı da herkes aynı kurallara aynı hukuka tabidir. Size kim dedi oyu alacaksınız da bir belediyeyi terör örgütüne peşkeş çekeceksiniz? Siz devleti ne zannediyorsunuz? Demokrasiyi istismar edeceksiniz, aldığınız oyla bu ülkeyi bölmek için çaba sarf edeceksiniz biz de sessiz kalacağız öyle mi? Devleti tanımamışsınız, size devleti tanıtacağız, bu milleti tanıtacağız. Şunu çok açık ve net söyleyeyim, bunları söyleyen ve söyleten millettir” şeklinde konuştu.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Menaf dedi ki:

    Soylu… istediğin kadar…..
    Kürdün önüne geçemezsiniz, Kürtler eski Kürtler değildirler. istediğin kadar ……… önüne kemik atan olmayacak, soylu …..

YORUM YAZ