Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

‘İdam Gelirse AB Kapısı Kapanır’

‘İdam Gelirse AB Kapısı Kapanır’
  • 16 Temmuz 2017 - 13:44
  • 430 kez okundu

Avrupalı Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, “idam gelirse AB kapısı kapanır” diyor. Juncker, Mayıs ayında Erdoğan’dan AB’yle yakınlaşmak istediğine dair izlenim aldığını söylüyor.

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Alman Bild am Sonntag gazetesinde Türkiye’yle alakalı yayınlanan makalesinde idam gelirse AB kapısının kapanacağını söyledi.

Türkiye’nin Avrupa Birliği için hala büyük bir önemi olduğunu vurgulayan Juncker, “AB komşusunun demokratik, istikrarlı ve ekonomik olarak başarılı olmasını istiyor. Türkiye’nin AB’den uzaklaşmasından ziyade yakınlaşmasını umut ediyorum. AB’ye katılmak isteyen herkes bir değerler birliğine girmiş olur” diyerek Türkiye’nin AB değerlerini benimsemesini istediğini ifade etti.

Juncker’in  aktardığına göre Avrupa’nın en zor zamanlarında bile Türkiye’nin yanında olduğunu ifade eden ve kanlı darbe girişimi sırasında yaşanan görüntüleri gördüğü zaman çok üzüldüğünü belirten Juncker, idam cezasının geri gelmesi durumunda Ankara’nın AB üyeliğine girmek için kapıyı kapatması anlamına da geldiğini söyledi.

Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la buluştuğunu da hatırlatan Juncker, “O dönemde Erdoğan’ın Avrupa’dan uzaklaşmak yerine Avrupa’ya yaklaşmak istediği izlenimini aldım” dedi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ