Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

İHD’den PKK’ye Çağrı

İHD’den PKK’ye Çağrı
  • 07 Aralık 2015 - 17:39
  • 2.083 kez okundu

 İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, PKK’nin alıkoyduğu asker ve polislerin ailelerinin talepleri doğrultusunda söz konusu kişilerin görüntülerini yayınlanması çağrısı yaptı. Türkdoğan, “PKK’nin bu konuda atacağı herhangi bir adım yeni bir sürecin başlamasına sebep olabilir” dedi.

ANKARA-İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, PKK’nin belli tarihlerde alıkoyduğu polis ve askerler için PKK’ye çağrıda bulundu. Türkdoğan, PKK’nin alıkoyduğu polis ve askerler için onların sağlığından endişe duyan aileleri için görüntülerinin yayınlanması isteğinde bulundu.

Türkdoğan, “26 Kasım günü, alıkonan asker ve polis aileleri ile birlikte bir açıklama yapmıştık ve bu kişilerin PKK tarafından serbest bırakılmasını istemiştik. Aileler çocuklarının sağlık durumundan endişeliler, çocuklarının görüntülerini görmek istiyorlar. Varsa çocuklarının bir mesajı duymak istiyorlar, en önemlisi de çocuklarına kavuşmak istiyorlar. Tabi bu konuda siyasal iktidara yönelik taleplerimizi de ilettik. Özellikle aileler, AKP gurubunda net bir şekilde ifade etti üzerine düşeni yapmaları noktasında. Bu sorun çatışmalı süreçle yakından alakalı, bunun farkındayız biz uyarı görevimizi yerine getiren açıklamaları yaptık. Artık bu aşamada serbest bırakma gerçekleşinceye kadar alıkonan kişileri medya vasıtasıyla görmek talebimiz var. PKK’nin atacağı herhangi bir adım yeni bir sürecin başlangıcı olabilir” ifadelerini kullandı.

(DİHA)

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ