Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

İHH Başkanı: İsrail’le Masaya Oturan Aç Kalkar

İHH Başkanı: İsrail’le Masaya Oturan Aç Kalkar
  • 01 Haziran 2017 - 08:44
  • 264 kez okundu

İHH Mavi Marmara saldırılarını protesto etti. Eylemde Küçük’e tepki vardı.

İHH üyeleri, Mavi Marmara olaylarının yıl dönümünde Taksim’de protesto gösterisi yaptı. İHH  eylemi, Gezi eylemlerinin yıldönümü dolayısıyla yapılan protestolarla çakıştı.

İHH Galatasaray Meydanı’da bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasında konuşan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Cem Küçük’ün Mavi Marmara’da hayatını kaybedenlere “manyak tipler” demesine göndermede bulunarak “Bu yürüyüşü Mavi Marmara şehitlerine Manyak diyenler de izliyor. Siz kimsiniz ki İslamcı adı altında Müslümanlara hakaret ediyorsunuz. Küçük adamlar bizim muhattabımız değil. Sen şehitlere laf edecek kadar ahlaksızlaşmışsın. Bu küçük adamların toplumumuzun değerlerine hakaret etmesine asla izin verilmemelidir” dedi.

Yıldırım ayrıca “İsrail’le masaya oturan aç kalkar İsrail’e güven olmaz. Kudüs meselesi bu dünyanın meselesidir” dedi ve İsrail tarafından yaşanan olayın ardından ödenen 20 milyon dolarlık tazminatla ilgili olarak da “İsrail’in verdiği sanılan 20 milyon dolar da şehit ailelerine ve mağdurlara verilmedi. Bunu da bilin” ifadelerini kullandı.

Yürüyüşün ardından dua edilerek İHH tarafından dağıtılan kumanyalarla iftar yapıldı.

DUVAR 

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ