Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,89
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

‘İlk Defa Bayramda Komutanlar, Bakanlar Sınırı Dolaştı’

‘İlk Defa Bayramda Komutanlar, Bakanlar Sınırı Dolaştı’
  • 04 Eylül 2017 - 19:16
  • 281 kez okundu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ilk defa bu bayramda kuvvet komutanları ile bakanları sınırdaki kıtaları dolaştığını belirterek, “Çünkü eriyle, erbaşıyla, subayıyla komutanıyla herkes aynı ruhu yaşamalı” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Myanmar’da katliam yapıldığını belirterek, sorunu Birleşmiş Milletler (BM) gündemine getireceklerini söyledi.

Çatalca’da asker cenazesine katılan Erdoğan, daha sonra AK Parti teşkilatı önünde toplanan kalabalığa seslendi.

Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Dünya Myanmar katliamına sessiz kaldı. Oradaki Müslümanların düştüğü durumu gördünüz. Bizler Türkiye olarak Kızılay ile AFAD ile buralara yardımlarımızı ulaştırdık. Devam ediyoruz. Biz sadece Rabbimizin huzurunda eğiliriz. Hiçbir beşeri gücün önünde eğilmedik. Myanmar sorununu da BM’de gündeme getireceğiz.

Bütün bu görüşmelerimizde netice alacağımız liderler var. Herkes aynı hassasiyeti taşımıyor. Varsın taşımasınlar biz gerekeni yapacağız. Suriye’deki gelişmeleri biliyorsunuz. DEAŞ’la verdiğimiz mücadeleyi biliyorsunuz.

Bakınız ilk defa bu kurban bayramında Genelkurmay Başkanımız, Kuvvet Komutanlarımız, Milli Savunma Bakanımız, İçişleri ve Adalet Bakanlarımız, hepsi sınırlardaki kıtaları dolaştılar.

Orada askerimizle beraber oldular. Onlarla beraber karavanaya kaşık çaldılar. Çünkü bunları artık beraber yaşamamız lazım ki eriyle erbaşıyla subayıyla komutanıyla herkes aynı ruhu yaşasın.
(DUVAR )

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ