Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

İpekyolu Belediyesinden Ücretsiz Sağlık Hizmeti

İpekyolu Belediyesinden Ücretsiz Sağlık Hizmeti
  • 03 Mayıs 2016 - 15:59
  • 227 kez okundu

İpekyolu Belediyesi sağlık alanında çalışmalarına hız vererek, Maya Kadın Yaşam Merkezinde bulunan,Sağlık Kabinin eksikliklerini gidererek halkın hizmetine sundu. Maya Sağlık Kabininde pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçüme, alçı değiştirme vb. gibi sağlık hizmetlerini ücretsiz vermeye başladı.

 

Sağlık alanında çalışmalarına devam eden Van Merkez İpekyolu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Maya Kadın Yaşam Merkez’inde bulunan sağlık kabinini eksikliklerini tamamlayarak halkın hizmetine sundu. İpekyolu Belediyesi, Maya Sağlık Kabini açarak halka ücretsiz sağlık hizmeti sunmaya başladı. Hafta içi her gün hizmet verecek olan Maya Sağlık Kabininde pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçüme, alçı değiştirme gibi sağlık hizmetlerini ücretsiz veriyor. İpekyolu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Personeli Edip Öner, yoğun çalışmalar sonucunda Maya Sağlık Kabinini halkın hizmetine sunmuş olduklarını ve sağlık kabininde halka anadilinde nitelikli ulaşılabilir sağlık hizmeti vereceklerini aktardı. Sağlık hizmetleri içerisinde pansuman, enjeksiyon, alçı değişimi vb. hizmetleri ücretsiz olarak halka sunacaklarını dile getiren Öner “Türkiye de son dönemde sağlık adı altında, sağlıkta değişim dönüşüm büyük bir çöküntüye uğramıştır. İnsanlar hasta olarak değil, müşteri olarak karşılanmaktadır. Bireyler her gün daha çok hastalanmakta ve daha çok sağlık hizmeti almaya mecbur kılınmaktadır” şeklinde konuştu. Öner, Türkiye de anadilde sağlık hizmeti verilmemesini büyük bir eksiklik olarak gördüklerini ve İpekyolu Belediyesi olarak ‘Sağlıklı Olma Hali, Özgür Olma Halidir’ şiarıyla halkımıza sağlık kabinimizde ücretsiz hizmet vermeyi başladıklarını kaydetti. Öner, sağlık kabininde verecekleri tüm hizmetleri kayıt altına alacaklarını ve reçetesiz herhangi bir işlem yapılmayacaklarının altını çizdi.

Dolmaz, Her gün hastaneye gitme zorunluluğundan kurtuldu
Sürekli Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine gitmek zorunda kalan 78 yaşındaki Xane Dolmaz, sağlık kabinin açılmasından memnuniyet duyduğunu belirtti. Dolmaz, daha önce kilometrelerce uzakta olan hastanelere gitmek zorunda kaldığını, şimdi ise belediyenin bu hizmeti sayesinde evine yürüme mesafesinde olan sağlık kabinine gelerek rahatlıkla muayene olabildiğini söyledi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ