Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

IŞİD, Diyarbakır’daki Saldırıyı Yine Üstlendi ve Emir Verdi…

IŞİD, Diyarbakır’daki Saldırıyı Yine Üstlendi ve Emir Verdi…
  • 12 Kasım 2016 - 09:16
  • 1.750 kez okundu

IŞİD sekiz ayrı dilde yayınlanan dergisi Rumiyah’ın bu ayki sayısının kapağında Diyarbakır’daki bombalı saldırının fotoğraflarına yer verdi. Örgüt ayrıca Türkiye’deki militanlarına da çağrıda bulundu: “AKP üyeleri, polis, asker ve hakimleri öldürün.”

 

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki emniyet binasında geçen hafta meydana gelen ve ikisi polis 11 kişinin hayatını kaybettiği, yaklaşık 100 kişinin de yaralandığı bombalı saldırı için valilik “PKK üstlendi” açıklaması yapmıştı.

Ardından Reuters, IŞİD’in haber ajansı Amaq News’a dayandırdığı haberinde, saldırının IŞİD tarafından üstlenildiğini duyurmuştu.

Daha sonra hükümet yetkilileri, PKK’nin korunması için algı yönetimi yapıldığını söyleyerek Reuters’ı yalanlamıştı.

Son olarak saldırı, Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) tarafından üstlenilmişti.

‘Hükümet bize savaş ilan ederek kendi elini kesti’

Sputnik’in haberine göre IŞİD’in Türkçe ve İngilizce başta olmak üzere sekiz dilde yayınladığı derginin bu ayki sayısında, Diyarbakır’daki saldırının fotoğraflarına kapakta yer verildi ve örgüt saldırıyı bir kez daha ısrarla sahiplendi.

IŞİD dergide ayrıca, Türkiye’de daha da sert olunması yönünde militanlarına talimatta bulundu: “Türk askerlerine karşı sınırlarda nöbet tutan tüm kardeşlerimize, mürted Türk askerine karşı sabit durun! Ve onlara karşı çok sert olun! Allah, onların gücünü sizinle defeder. Allah’ın gücü daha üstündür, cezası daha şiddetlidir. Türkiye hükümeti bize savaş açarak kendi elini kesti.”

Aynı zamanda AKP üyeleri, polis ve yargıçlara karşı da ölüm emri veren örgüt, Nur Cemaati ve Fethullah Gülen’i de tağut ve kafir ilan ederek savaş açtı.

Diken.com

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ