Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,89
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Kadın Eşbaşkanlar: Mücadeleye Devam Edeceğiz

Kadın Eşbaşkanlar: Mücadeleye Devam Edeceğiz
  • 17 Ekim 2016 - 17:34
  • 645 kez okundu

HDP ve DBP’ye yönelik baskınlar ve belediyelere atanan kayyımlara karşı kadın eşbaşkanlar, baskılara rağmen mücadele edeceklerini söyledi.

Son zamanlarda belediyelere atanan kayyımlar ve HDP ile DBP il ilçe binalarına gerçekleşen baskınlara ilişkin DBP Özalp ilçe binasında basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısına, Özalp Belediye Eşbaşkanı Elif Yiğit, ilçe Belediye Meclis üyeleri, Edremit Belediye Eşbaşkan Vekili Nurhayat Çelik, Gürpınar Belediye Eşbaşkanı Yıldız Çetin katıldı. Toplantıda konuşan Elif Yiğit, belediyelere ve DBP’ye yönelik baskıların özelde kadın genel anlamda ise Kürt halkının iradesine dönük bir saldırı olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Elif, “Geldiği an itibari ile kadın çalışmalarını durdurması, eril zihniyetin kadına karşı kadın kazanımlarına karşı olan tahammülsüzlüğünü bir kez daha açığa çıkarmıştır” dedi. Son günlerde DBP ve HDP’ye yönelik yapılan siyasi operasyonlarda il ilçe eşbaşkanların tutuklanmasına tepki gösteren Elif, “Biz kadınlar, AKP’nin eril zihniyetinin kadını toplumsal yaşamın dışına iten sistemini ve politikalarını reddediyoruz. Bir kez daha mücadeleye devam edeceğimizi yineliyoruz” diye konuştu.

JINHA

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ