Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Kanser Hastası Kadın Hastaneye Alınmadı

Kanser Hastası Kadın Hastaneye Alınmadı
  • 22 Eylül 2017 - 00:25
  • 361 kez okundu

Maruz kaldığı yanlış teşhis ve tedavi sonrası kanser hastalığına yakalanan Atiye Pehlivan, (30) hastanelere alınmıyor. Hastane kapılarında kardeşinin hızla erimesine dayanamayan Süleyman İnler ağlayarak yaşanan hukuksuzluğa çare bulunması çağrısında bulundu. 2010 yılında baş ağrısı şikayetiyle gittiği Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, beyninde yanlış tümör çeşidi tanısı konulması sonucu yanlış tedavi uygulanması ile kanserin vücuduna yayıldığı ifade edilen Atiye Pehlivanoğlu’nun tedavi olmak.

 

2010 yılında baş ağrısı şikayetiyle gittiği Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, beyninde yanlış tümör çeşidi tanısı konulması sonucu yanlış tedavi uygulanması ile kanserin vücuduna yayıldığı ifade edilen Atiye Pehlivanoğlu’nun tedavi olmak için yıllardır sürdürdüğü çaresiz çırpınışı sürüyor. Pehlivanoğlu’nun kardeşi Süleyman İnler, kız kardeşinin Konya Meram Tıp Fakültesine tedavi için getirdiğini fakat hastane kapısından içeri alınmadığını öne sürdü. İnler, hastane kapsında beklettiği kardeşi ile birlikte göz yaşları içinde yetkilileri duyarlılığa çağırdı.

Kız kardeşinin yanlış tedavi sonrası beyin,kemik ve ilik kanserine maruz kaldığını ifade eden İnler, daha önce hastasının Ankara’da kemoterapi tedavisi gördüğünü fakat yüksek dozda tedavi ihtiyacı duyulduğunu belirtti. İnler buradaki doktorların bu tedaviyi uygulamanın riskli olduğunu bu riski üstlenemeyeceklerini ifade etmesi üzerine Konya Meram Tıp Fakültesini aradığını ifade etti. İlter, “Oradaki doktorlar yüksek ışının Meram Tıp Fakültesinde yapılacağını ifade etti. Bende buradaki hastaneden Gül hocayı aradım, getir burada ışını vereceğiz dedi. Günlerdir buradayım kız kardeşimi hastaneye almıyorlar”

‘Size yalvarıyorum dayanacak gücüm kalmadı’

Kız kardeşinin sedyedeki baygın haline dikkat çeken İnler, “Ben buradan sağlık bakanlığına ve Cumhurbaşkanına yalvarıyorum. 8 yıldır gitmediğim hastane çekmediğim eziyet kalmadı. Kız kardeşimi devletin hastanesine almıyorlar. Atiyem boyundan aşağı hiçbir yeri tutmuyor. Size yalvarıyorum kız kardeşimi tedaviye alsınlar. Dayanacak gücüm kalmadı. Kız kardeşimi yüne bu hastane bu duruma getirdi. ‘Getir’ dediler getirdim şimdi beni hastane kapısına almıyorlar” ifadeleri ile göz yaşları içerisinde yetkililere çağrıda bulundu.

Yanlış teşhis konulduğu için hastalığı hızla ilerleyen kanser hastası kız kardeşi

Konya’da oturan 27 yaşındaki Atiye Pehlivan, 2010 yılında baş ağrısı şikayetiyle gittiği Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, beyninde yanlış tümör çeşidi tanısı konulması sonucu yanlış tedavi ugulanması ile kanserin vücuduna yayıldığını iddia etti. Pehlivan, tanıyı koyan Patoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. O.Y., hakkında Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Prof.Dr. O.Y. de, ilk konulan tanının doğru olduğunu savundu.

Yer olmadığı için alınmamış

Konu ile ilgili görüştüğümüz hastane yetkilileri hastanede yer olmaması sebebi ile hastanın tedaviye alınmadığını ifade ederek hastanın şu anda Medikal Onkoloji kliniğinde tedavi altına alındığını belirtti.

Ne olmuştu?

Konya’da oturan 1 çocuk annesi, ev kadını Atiye Pehlivan, şiddetli baş ağrısı şikayeti üzerine 2010 yılında Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne başvurdu. Tıbbi Patoloji bölümünde yapılan tetkiklerde Pehlivan’ın, beyininde ‘Anaplastik Astrositom’ tümörü olduğu saptandı. Bunun üzerine ağız yolundan ilaç ve kemoterapi tedavisine başlandı. Tedavisi devam eden Pehlivan, 2010 yılının  nisan ayında bel ve bacak ağrısı şikayeti üzerine aynı hastaneye başvurdu. Patoloji bölümünde yapılan tetkiklerde bu kez, tümöre rastlanılmadı ve ‘Hiposelüler Yağlı Kemik İligi’ teşhisi kondu. Bu teşhise inanmayan Atiye Pehlivan ve ailesi, Gazi Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Nişantaşı Patoloji Grubu Laboratuvarı’nda yaptırdığı tetkiklerde, beyinde ve kemik iliğinde ‘Medulloblastoma’ tümörü olduğu saptandı.

Atiye Pehlivan, bunun üzerine 2010 yılında yapılan tetkiklerde tümör çeşidinin yanlış saptanıp, yanlış tedavi uygulandığı ve bu nedenle de tümörün vücuduna yayıldığı iddiası üzerine ilk tanıyı koyan Patoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. O.Y. hakkında Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na geçen 23 Mayıs Cuma günü suç duyurusunda bulunmuştu.

Vildan Atmaca /Gazete Yaşam/Konya

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ