Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Katar: Süper Güç Değiliz, Çatışmayla Çözemeyiz

Katar: Süper Güç Değiliz, Çatışmayla Çözemeyiz
  • 06 Haziran 2017 - 21:04
  • 1.484 kez okundu

Katar Dışişleri Bakanı Al Thani, krizin çözümü için aracıların devreye girmesine açık olduklarını söyledi. Bakan, “Biz burada süper güç değiliz. Meseleleri çatışmayla çözmeye de inanmıyoruz” dedi.

Katar Dışişleri Bakanı Al Thani, Körfez ülkelerinin uyguladığı yaptırımlarla ortaya çıkan krizinin çözülmesi için aracılığa açık olduklarını söyledi.

CNN International’a konuşan Katar Dışişleri Bakanı Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani, “Oturup konuşmak istiyoruz,” dedi.

Al Thani, “İlerlemeci ve modern ülkemiz diplomasiye ve Orta Doğu’da barışı güçlendirmeye inanıyor. Biz burada süper güç değiliz. Meseleleri çatışmayla çözmeye de inanmıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘DÜNYAYI TERÖRİSTLERDEN KORUYORUZ’

Katar’ın terör finansmanına karşı mücadele ettiğini ve dünyayı potansiyel teröristlerden koruduğunu öne süren Al Thani, Suudi Arabistan yönetimden kendilerine yöneltilen “terörü ve bölgedeki ayrılıkçı grupları destekleme” suçlamasının çelişkilerle dolu olduğunu söyledi.

 

Al Thani, “Bu ifadeler çelişkilerle dolu, çünkü hem İran’ı, hem Suriye’deki aşırıcı grupları, hem Suudi Arabistan’da ve Yemen’de Müslüman Kardeşleri, hem de diğer yandan Husileri desteklediğimizi söylüyor. Savaş alanında, bunlar birbirine düşmanlar” diye konuştu.

“Suudi muhalefetine ve Katif’te mezhepçi hareketlere destek olduğumuz iddiası ise tamamen yanlış bilgi” diyen Al Thani, “Katar ve Suudiler arasındaki güvenlik ve istihbarat işbirliği, aslında Suudilerin ulusal güvenliğine hizmet etmekte” şeklinde konuştu. (DUVAR )

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ