Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Kayyum İndirdiği Cegerxwîn Kültür Merkezi’nin Tabelasını Yeniden Astı

Kayyum İndirdiği Cegerxwîn Kültür Merkezi’nin Tabelasını Yeniden Astı
  • 14 Temmuz 2017 - 19:25
  • 745 kez okundu

Diyarbakır’da Kayapınar Belediyesi’ne atanan kayyım Mustafa Kılıç’ın talimatıyla dün indirilen Cegerxwîn Kültür Merkezi tabelası yeniden yerine asıldı.

Dün sabah saatlerinde belediye ekipleri tarafından indirilen Cegerxwîn Kültür Merkezi tabelası yeniden yerine konuldu. Tabelanın kültür merkezinin isminin değiştirilmesi amacıyla indirildiği öne sürülmüştü.

Bu haber sosyal medyada tepkilere neden olmuştu. Kültür merkezine “15 Temmuz Millet Kültür Merkezi” tabelası asılacağı iddia edilmişti.

Vecdi Erbay’ın Gazete Duvar‘da yer alan haberine göre, Kayapınar Belediyesi’nin sitesinde Mustafa Kılıç imzasıyla yapılan açıklamada tabelanın temizlenmek amacıyla indirildiği, isminin değiştirilmesi haberlerinin asılsız olduğu ve temizlendikten sonra tekrar yerine yerleştirildiği duyuruldu.

PARKORMAN ŞEHİTLER PARKI OLDU

Öte yandan kültür merkezinin de içinde yer aldığı Parkorman’ın ismi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyım olarak atanan Cumali Atilla tarafından “15 Temmuz Şehitler Parkı” olarak değiştirilerek, yeni tabelası asıldı.

2007 yılında açılışı yapılan Parkorman’a Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından 2002 yılında hayatını yitiren İnsan Hakları Derneği kurucusu ve yayıncı Ayşenur Zarakolu’nun anısına “Ayşenur Zarakolu Parkormanı” ismi verilmesi kararı alınmış ancak bu karar valilik tarafından onaylanmayarak geri çevrilmişti.

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ