Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İzin Veiryorum Diyen Erdoğan’a Cevap

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İzin Veiryorum Diyen Erdoğan’a Cevap
  • 06 Temmuz 2017 - 09:58
  • 866 kez okundu

Kılıçdaroğlu: Adalet istemek ne zamandan beri birilerinin iznine, lütfuna bağlı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlatılan “adalet yürüyüşü” yirmi ikinci gününe girdi. 420 kilometrelik yürüyüşte bugüne dek yaklaşık 371 kilometre yol katedildi.

Yürüyüş öncesi açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, zaman zaman kortejin “protesto edildiğini” hatırlatarak “Biz Türkiye’nin en barışçıl eylemini yapıyoruz. 450 kilometreyi kimsenin burnu kanamadan, tek bir kötü söz söylemeden, bizim gibi düşünmeyenleri alkışlayarak yolumuza devam ediyoruz. Bazı çevrelerde ciddi endişeler yarattı bu” dedi. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, bu yürüyüşü adalet adı altında yapıyoruz. 80 milyon için yapıyoruz. Adalet ihtiyacı hepimizin orak ihtiyacı. Yine bazı çevreler ‘Siz yürüyorsunuz ama biz izin veriyoruz’ diyorlar. Ne demek sizin veriyorsunuz? Bu bizim anayasal hakkımız. Adalet istemek ne zamandan beri birilerinin iznine, lütfuna bağlı? Pazar gününe yaklaşıyoruz. İnşallah hiç kimsenin burnu kanamadan hep birlikte Maltepe’de olacağız. Bu yürüyüşü niçin yaptık, ne istiyoruz; bunları anlatacağız.”

İşte dakika dakika yaşananlar

09:34 – Adalet Yürüyüşü’nün ön kısmı Dilovası’na ulaştı.

09:30 – DİSK’e bağlı Nakliyat-İş üyeleri, “İşçiler adalet istiyor” sloganlarıyla korteji karşıladı.

09:26 – 22. günde Dilovası’ndan geçecek olan Adalet Yürüyüşü, rampaların fazlalığı ve yolun dikliği nedeniyle sadece 11 kilometre yol alacak.

09:25 – Kılıçdaroğlu, yürüyüş öncesinde Kurtuluş Savaşı şehitlerinden Yahya Kaptan’ın mezarına ziyarette bulundu.

09:20 – Kılıçdaroğlu, kızı, gelini ve oğluyla birlikte yürüyor.

09:15 – Yürüyüşün yirmi ikinci etabı başladı.

Yol kapatıldı

Yürüyüş nedeniyle Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, D-100 Karayolu’nun İstanbul istikametini kapatma kararı aldı. Ankara’dan bu yana yirmi bir gündür süren yürüyüş nedeniyle ilk kez verilen “yol kapatma” kararı dikkati çekti.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ