Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kamp Alanına Gübre Döküldü

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kamp Alanına Gübre Döküldü
  • 27 Haziran 2017 - 22:38
  • 730 kez okundu

Düzce’de, Adalet Yürüyüşü’ne katılanların konakladığı yere getirilen bir araçla gübre döküldü. Polis, gübreyi döken aracı yol kenarında plakası gizlenmiş bir şekilde buldu. Belediye araçları, dökülen gübrenin temizlenmesi için bölgeye yönlendirildi.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davası kapsamında tutuklanmasının ardından partinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü, 13’üncü gününü geride bıraktı. Gün içerisinde birçok sataşmaya ve küfürlü protestoların yapıldığı yürüyüşün gecesinde konaklanan bölgeye gübre döküldü. Yürüyüşçüler, gün boyunca yapılan protestolara alkışlarla cevap vermiş, provokasyonlara izin vermemek için 12 maddelik bir genelge yayımlamıştı. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da yürüyüşle ilgili “bir AKP’li Rize milletvekilinin organizasyonuyla yapılan toplantıda tahrik edici eylemler yapma kararı” iddiasını ortaya atmıştı.

Alanda bulunan BirGün gazetesi muhabiri Uğur Şahin, gübrenin “AKP’li belediye tarafından döküldüğü” iddiasının konuşulduğunu aktardı. Ayrıca, insanlar kamp alanında duramadığı öğrenildi.

CHP’li vekillerden açıklama

Olayın ardından CHP’li vekiller basına açıklama yaptı. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, “Provoke edilmek isteniyor, boyun eğmeyeceğiz. Sabah yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bu siyasi bir anlayışın göstergesidir. Küfürler edildi yürüyüşümüzde, sadece alkışladık. Provakasyonlar cevap vermeyeceğiz. Ancak bu ahlaki değildir. Bu eylem toplumu germeye yöneliktir” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, ”Yürüyüşümüz kutsaldır. Adaletli bir yaşamak isteyenlerin yürüyüşüdür. Bugün bu pisliği sökenlerin de adalete ihtiyacı olacaktır. Burada kamp yapanlar kilometrelerce yol yürüdü böyle bir muameleye maruz kaldılar. Bu olay bir anlayışın göstergesidir. Kınıyoruz” dedi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse de, ”Bunu yapanların pişman olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nasıl bir psikolojidir? Biz ülke olarak nasıl bu hale geldik? Anlamakta zorlanıyoruz. Hiçbir engel bizi geri döndüremeyecektir” dedi.

“Bu, yürüyüşü kirletenlerin kokusu”

CHP’li Cihaner, konaklanan bölgeye gübre dökülmesini, Twitter hesabından duyurdu.

Cihaner, şu mesajları paylaştı:

“Yol boyunca küfürlere alkışlarla karşılık veren Adalet Yürüyüşçülerinin geceleyeceği yerin önüne bir kamyon gübre boşaltıldı. İşte seviye! Ülkem adına mı utansam, aynı cehennemi yaşayıp bir birlerine düşman edilen halkıma mı üzülsem… Bu günlerdir Yürüyüşü kirletenlerin kokusu!”

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ