Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Kılıçdaroğlu: HDP’yi Mağdur Etmeyiz

Kılıçdaroğlu: HDP’yi Mağdur Etmeyiz
  • 26 Mayıs 2016 - 09:59
  • 2.498 kez okundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yargı sürecinde HDP’yi mağdur etmeyeceklerini söyledi.

 

TBMM’deki dokunulmazlık oylamasından sonra HDP cephesinden, CHP içinden ve kamuoyundan büyük tepki alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yargı süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Mağdur olarak HDP gösterilmeye çalışılıyor. Biz, hiç kimsenin mağdur olmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK toplantısında, dokunulmazlığının kaldırılmasının ardından yaşanacak yargı sürecinde, nasıl bir yol izleyeceklerini açıkladı.

“Mağdur olarak HDP gösterilmeye çalışılıyor. Biz, hiç kimsenin mağdur olmasına izin vermeyeceğiz. CHP, bunların gerçek yüzünü ortaya koyacak.” diyen CHP Lideri, haksız yere casuslukla suçlanan Fransız Subay Dreyfus’unki kadar önemli bir savunma yapacaklarını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Haklılığımızı ortaya koyacağız. Esas savunmamız, bizi suçlayanların suçlu olduğunu ortaya çıkartacak. Mahkemede tıpkı Dreyfus kadar önemli dünya tarihine geçecek bir savunma yapacağız. Bütün dünya bizim davamızı izleyecek ve bizim haklılığımızı, bizi suçlayanların haksızlığını tüm belgeleriyle görecek.Dreyfus, kendi savunmasını yaparken önce suçlanan aydın ve yazarların suçsuzluğunu, sonra da kendi suçsuzluğunu ispatlamış ve kendisini suçlayanların suçlu olduğunu ortaya koymuştu. Tarih bizim haklı olduğumuzu yazacak.” şeklinde konuştu.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ