Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Kılıçdaroğlu: Kavga Edeni Kapıya Koyarız!

Kılıçdaroğlu: Kavga Edeni Kapıya Koyarız!
  • 02 Mayıs 2017 - 16:49
  • 477 kez okundu

Kılıçdaroğlu’ndan parti içi muhalefete: Parti içi kavgaya asla izin vermeyeceğiz. Kavga edenleri gerekirse kapının önüne koyacağız. Partinin genel başkanı, o partiye oy verenlerin cumhurbaşkanıdır.

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluCHP Genel
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu konuşmasında OHAL uygulamalarını çok sert bir dille eleştirdi. “OHAL uygulamalarıyla Anayasa askıya alınmıştır” diyen Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandumuyla ilgili YSK’ya da çok sert bir dille yüklendi. “Orada oturan yargıç, YSK’nin çetesini oluşturmaktadır” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, “Bizim ‘hayır’ımız sona ermiş değildir” dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu parti içindeki tartışmalara da değinerek, “Kavga edenleri gerekirse kapının önüne koyacağız” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle:

İŞSİZLİĞİN İSTİKRARI: İşçilerin hakkını sonuna kadar savunacağız. 15 yıldır istikrar diyorlar. Nerede istikrar? Hangi istikrardan bahsediyorlar? Yoksulluğun istikrarı, işsizliğin istikrarından bahsediyorlar. 25 Nisan bizim için bir dönüm noktasıdır. Kızıyorum AKPM niye bizi denetim altına aldı. Bakın değerli arkadaşlar AKPM iki şeyden dolayı bunu yaptı. Bir, 15 Temmuz Darbe girişimi, iki terörle mücadele… Sonra ne diyor. ‘Sen bunları istismar ettin’. ‘Gazetecileri, akademisyenleri içeri aldın’. ‘Mal varlıklarına el koydun’. AKPM ‘demokrasi kesintiye uğradı’ diyor. Sonra ne oldu? Referandum.

 

BAŞBAKAN ‘OHAL KALDIRILACAK’ DEMİŞTİ: Madem referandumdan bahsettik. OHAL uygulamalarına kısaca değinmek isterim. İki yeni KHK daha yayınlandı. Hükümete OHAL için bir tavsiyede bulunalım. Demokrasimizin, vatandaşlarımızın hak ve özgürlükleri için hukuk devleti için OHAL ilan edilmesi tavsiye edilmiştir. Binali Bey başkanlık referandumu öncesi OHAL kaldırılacak demişti.

KOMİSYONUN SORUMLULUĞU YOK: OHAL uygulamalarıyla Anayasa askıya alınmıştır. TBMM’nin açıkça onuruyla oynanmaktadır. Son kararnamede bir komisyon kurulması yer almıştı. Bu komisyonun yasalara göre hiçbir sorumluluğu yok. Hak, hukuk ve adalet kavramları artık Türkiye’de yoktur. Hapishaneler tıka basa doludur. İşkence ve kötü muamele Türkiye Cumhuriyeti tarafından uygulanmaktadır. 150’ye yakın gazeteci hapiste. Ahmet Şık Gülen Cemaatini anlattığı kitap yüzünden tutuklandı. Şimdi FETÖ’ye destek verdiği gerekçesiyle tutuklu.

BİZİM ‘HAYIR’IMIZ SONA ERMİŞ DEĞİLDİR: Orada oturan yargıç, YSK’nin çetesini oluşturmaktadır. Ben hakim değilim, ben çeteyim diyor. Senin çeteliğini göstereceğiz. Yargıç dediğin onurlu olur. Kanunları ben tanımıyorum diyen insana yargıç mı denir? Yüksek Seçim Kurulu deyince, bu ülkenin en az yarısı yüzde 49’u hayır dedi. Yüzde 49, bu ülkede demokrasiye inananların ortak oyudur. Demokrasiden yana olan herkesle konuşacağız. Bizim ‘hayır’ımız sona ermiş değildir. Biz demokrasi mücadelesini yeni başlatıyoruz.

KAVGA EDENLERİ GEREKİRSE KAPININ ÖNÜNE KOYACAĞIZ: Parti içi kavgaya asla izin vermeyeceğiz. Kavga edenleri gerekirse kapının önüne koyacağız. Partinin genel başkanı, o partiye oy verenlerin cumhurbaşkanıdır.

DUVAR

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ