Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,89
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Kılıçdaroğlu: Tanrıkulu Suçlanmasın, İHA Olayı Aydınlatılsın

Kılıçdaroğlu: Tanrıkulu Suçlanmasın, İHA Olayı Aydınlatılsın
  • 10 Eylül 2017 - 23:00
  • 263 kez okundu

CHP lideri Kılıçdaroğlu. Sezgin Tanrıkulu’nun “Silahlı İHA’lar sivilleri vuruyor” açıklamasına yönelik tepkilere yanıt verdi: “Sezgin Tanrıkulu üzerinden özel suçlama alanı yapmadan, olay sağlıklı ve sağduyulu şekilde aydınlatılmalı.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun silahlı İHA’ların sivilleri vurduğu yönündeki açıklaması hakkında konuştu. Kılıçdaroğlu, hükümete seslenerek, “Olayın aydınlatılması gerekiyor” dedi. Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos töreninde çekilen fotoğrafı nedeniyle eleştirilen Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’a yönelik tepkilerin de doğru olmadığını söyledi.

NTV’nin sorularını yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, silahlı İHA’larla ilgili olayın aydınlatılması gerektiğini söyleyerek, şöyle dedi: “Bizim isteğimiz şu, bunu Sezgin Tanrıkulu üzerinden özel suçlama alanı yapmadan, olayın sağlıklı ve sağduyulu aydınlatılması. Biz de onu istiyoruz. Aydınlatılsın, teröristse çıkarlar belgesini koyarlar.”

 

‘AYM BAŞKANI ASLAN’A HAKSIZLIK EDİLDİ’

Beştepe’deki 30 Ağustos Tebrigat Töreni’nde, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elini sıktıktan sonra çekilen fotoğrafı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, Arslan’a haksızlık edildiğini belirterek, şunları söyledi:
“Ben o görüntüyü izledim. Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın o görüntülerde uzun süreli eğilmesi söz konusu değil. O nedenle Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı radikal bir dille eleştirmek haksızlık olur.”

‘ZERRİN GÜNGÖR İÇİN ADIM ATACAĞIZ’

CHP lideri, Adalet Yürüyüşü ve Adalet Kurultayı için “sözde” ifadesini kullanan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ü de sert sözlerle eleştirerek, “Siyasette açıkça taraf olduğunu ifade etti. Artık onu iktidar partisinin Danıştay’daki sözcüsü olarak görüyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konuda adım atacağız” dedi.
Kılıçdaroğlu, 2019 cumhurbaşkanlığı seçiminde HDP ile ittifak yapacakları iddiasının doğru olmadığını da söyledi.

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin yapacağı bağımsızlık referandumu konusunda ise Kılıçdaroğlu, “Irak’ın toprak bütünlüğünden yanayız. Referandumu doğru bulmuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.(DUVAR)

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ