Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,70 / Satış: 3,71
€ EURO → Alış: 4,34 / Satış: 4,36

Kılıçdaroğlu’ndan Canlı Yayında Erdoğan’a Yanıt

Kılıçdaroğlu’ndan Canlı Yayında Erdoğan’a Yanıt
  • 17 Haziran 2017 - 23:00
  • 913 kez okundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adalet Yürüyüşü hakkında söylediklerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, bu tehditlere pabuç bırakmayacaklarını ve bu ülkeye adaletin geleceğini belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adalet Yürüyüşü hakkında söylediklerine canlı yayında yanıt verdi. Tele1’de canlı yayına bağlanan Kılıçdaroğlu, “Tehdit ediyor, biz o tehditlere pabuç bırakmayız” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun sözleri şöyle:

“Tehdit ediyor, biz o tehditlere pabuç bırakmayız. AKP’nin Genel Başkanı tehdit edebilir şantaj uygulayabilir. Biz onlara pabuç bırakmayız. İnandığımız yolda kararlılıkla yolumuza devam ederiz. Bu ülkeye adalet ya gelecek ya gelecek.

Şu anda 150’nin üstünde gazeteci hapiste, işverenler korkudan ses çıkaramıyor, işçiler üzerinde baskı var, adalet kavramı o kadar güçlü ki işçinin de adalete ihtiyacı var işverenin de. Dolayısıyla Sayın Berberoğlu’nun 25 yıla mahkum edilmesi bardağı taşıran damla oldu. Biz bütün kesimlerin, mağdurların haklarını savunmak zorundayız. Onların yanında olmak zorundayız. Eline silah dahi almamış asker eğer bugün hapishanedeyse bunun hakkını savunmamız lazım, o nedenle adalet dedik.

Önümüzdeki günlerde önemli bir toplumsal birlikteliği sağlamış olacağız. Toplumun her kesimine mesajımızı veriyoruz.”

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ