Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Kızını Ölüme Hazırlamak İçin Hergün Mezara Giriyor

Kızını Ölüme Hazırlamak İçin Hergün Mezara Giriyor
  • 02 Temmuz 2017 - 19:57
  • 1.555 kez okundu
Çin’de yaşayan Zhang Liyong, hastane masraflarını karşılayamadığı için tedavi ettiremediği kızını, ölüme alışsın diye her gün mezara götürüyor.

Çin’in Sichuan bölgesinde çiftçilik yapan Zhang Liyong, tedavi olmazsa doktorların çok az bir ömrü kaldığını söylediği kızı için mezar kazdı. Bunu yapmasındaki neden ise çok acı…

Zhang Lyong, tüm birikimlerini ciddi bir kan hastalığıyla doğan 2 yaşındaki kızının tedavisi için harcadı. Doktorlar, 2 aylıkken Akdeniz anemisi teşhisi konulan küçük kızın uzun bir yaşamı olmayacağını söyledi.

Eşi Deng Min ile birlikte bir çiftlik yapan Zhang Liyong, ayda 287 pound kazanıyor ve gittikçe artan masraflara gücünün yetmediğini söylüyor: “Çok kişiden borç aldık, artık kimse bize borç vermek istemiyor. Kan nakli için bizim kanlarımız uyuşmadı. Bu yüzden ikinci bir çocuk sahibi olmaya karar verdik fakat çocukların kanı uyuşsa bile böyle bir naklin maddi yükünü kaldırabileceğimizi sanmıyorum.”

Zhang Lyong, “Yapabileceğim tek şey, sonsuza kadar uyuyacağı yere onu alıştırmak. Her gün onun yanında olacağım. Tek umudum burada rahat etmesi ve o vakit geldiğinde korkmaması” şeklinde konuştu.

O günden beri babası küçük kızı Zhang Ixinlei’yi her gün ileride gömüleceği mezara götürüyor. Çocuğunu orada oynatıyor, dinlendiriyor.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ