Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Kobane Kent Ormanı’na 4 Bin Ağaç Dikti

Kobane Kent Ormanı’na 4 Bin Ağaç Dikti
  • 03 Mayıs 2016 - 15:49
  • 473 kez okundu

Edremit ilçesinde Edremit Belediyesi hava koşullarının ağaç dikimine uygun hale gelmesiyle beraber ‘ Yeşil Edremit’i daha da yeşillendirelim ‘ sloganıyla ağaç dikme etkinliklerinin stardını verdi. Edremit Belediyesi tarafından ilçede geçen yıl oluşturulan ‘Kobanê Kent Ormanı’ na ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi.

 

Edremit Belediyesinin ‘ Yeşil Kent Edremit ‘i daha da yeşillendirmek için başlattığı çalışmalar kapsamında Kobane isminin verildiği kent ormanına 4 bin ağacın dikimi etkinliğine Edremit Belediye Eş Başkan Vekili Nurhayat Çelik, DBP ve HDP ilçe yöneticileri, DTK Van Ekoloji Meclisi üyeleri, Barış Anneleri, Edremit Demokratik Mahalle Meclisi üyeleri, Edremit Belediyesi Meclis Üyeleri, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği öğrencileri, belediye personelinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.
Edremit Belediye Çevre Koruma Kontrol Müdürü Ayşe Orhan Çakmak, Kobanê Kent Ormanı’na geçen sene başlatmış oldukları ağaç dikme kampanyasına devam ettiklerini belirterek, bugün de 80 dönüm üzerine 4 bin adet Toros Sediri dikeceklerini aktardı.

“Edremit’in Yeşiline Yeşil Katmak İçin Çalışmalarımız Sürecek”

Edremit Belediyesi Eş Başkan Vekili Nurhayat Çelik ise, ilçenin mevcut yeşil alanlarını daha da genişletmek adına başlattıkları ağaç dikme ve peyzaj çalışmaları kapsamında geçen yıl oluşturulan ve adını ‘ Kobanê Kent Ormanı ‘ verdikleri alanda ağaçlandırma çalışması yaptıklarını belirtti.

Çelik konuşmasına devamla; “Bütün katılımcılara hoş geldiniz diyorum. Geçen yıl bu projeyi başlatırken değerli eş başkanlarımız da aramızdaydı, maalesef bu yıl aramızda değiller. Ama biz bu yola başlarken söylemiştik, demokratik, katılımcı, kadın özgürlükçü ve ekolojik belediyecilik anlayışı ile çıkmıştık bu yola. Bugün de bu proje ile paradigmamızı yaşatıyoruz. Böyle çalışmalarımız halkımızla beraber devam edecek. Edremit’in doğasına, yeşiline yeşil katmak adına bu projeyi başlattık. Halkımıza ve bizlere hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından etkinliğe katılan herkes Van’ın tümünün göründüğü adeta bir Van seyir terası olan alanda ağaç dikti. Ağaçlarını diktikleri esnada konuşan Barış Anneleri üyeleri, ağaçların kalıcı barışa, huzura vesile olmasını temenni ettiklerini belirttiler. Ağaç dikimi etkinliği ardından etkinliğe katılanlar türkü söyleyip halay çekti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ