Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

‘Komşu Olalım’ Diyen HDP’li Baydemir’e Erdoğan’dan Cevap!

‘Komşu Olalım’ Diyen HDP’li Baydemir’e Erdoğan’dan Cevap!
  • 10 Mayıs 2016 - 20:59
  • 3.887 kez okundu

Tayyip Erdoğan, HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir’in, “Aynı evde yaşayamıyorsak komşu olalım” sözlerine yanıt verdi. Baydemir’in adını anmadan yanıt veren Erdoğan, 3 tavsiyede bulundu.

Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İkiz Kuleler’de yapılan ‘TOBB 72. Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni’ne katıldı.

Erdoğan, HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir’in “Biz Ankara’daki parlamentonun Kürtlerin, Türklerin, Arapların, Farsların ve ne kadar halk varsa hepsinin parlamentosu olmasını isterdik. Hepimizin çatısı olsaydı. İnsanlar bir evde birlikte yaşayamıyorsa komşu olsa daha iyidir. Şimdi durum komşuluğa doğru gidiyor” sözlerine, “Ayrılma sözü edenler, bunu şahıs olarak kendilerinin bir yere avdet etmesi anlamında söylüyorlarsa buyursunlar, diledikleri yere gitsinler. Yok, vatan topraklarının bir kısmına gözü dikmek anlamında bu ifadeyi kullanıyorlarsa, açıp Arif Nihat Asya’nın ‘Bayrak’ şiirini, Mehmet Akif’in Çanakkale şehitlerinin anısına yazdığı şiiri, hiç olmadı İstiklal Marşımızı bir okusunlar” yanıtını verdi.

“Diğer taraftan artık bu ülkede bizimle birlikte yaşamayacağını söyleyenler olduğunu görüyoruz” diyen Erdoğan “Öncelikle gönüllerindeki hevesi açıkça söyledikleri için, layık değiller ama, kendilerine bir teşekkür edeyim” ifadelerini kullandı
sputnik

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ