Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Kovulmadan Önce Şerefinizle Topraklarımızdan Çıkın

Kovulmadan Önce Şerefinizle Topraklarımızdan Çıkın
  • 13 Ekim 2016 - 10:35
  • 3.924 kez okundu

Irak topraklarındaki Türkiye’ye bağlıaskerlerin varlığına yönelik rahatsızlık ve tepkiler artarak devam ediyor. Iraklı Şii LiderMukteda es Sadr, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Musulaçıklamalarına tepki gösterdi.

Evrensel’in Al Masdar’dan aktardığı habere göre; Sadr, Erdoğan’dan güçlerini “kovulmadan önce şerefiyle çıkarmasını” istedi.

Saraya es Selam (Mehdi Ordusu) Lideri Sadr, “Erdoğan’a Irak’taki Müslümanları koruyacağına, öncelikle kendi ülkesindeki Müslümanlara adaletli davranmasını nasihat ediyorum. Musul’daki Müslümanları gerekirse hükumetle koordinasyon kurarak biz koruruz” dedi.

‘KOVULMADAN ÖNCE ŞEREFİNİZLE TOPRAKLARIMIZDAN ÇIKIN’

Sadr, “Güçlerinizin topraklarımızda bulunması askeri açıdan sakıncalı ve tatsız bir durumdur. Bu sebeple kovulmadan önce şerefinizle topraklarımızdan çıkın. Tüm Iraklılar sizi reddetme konusunda anlaştı. Irak’a girmeniz konusunda uluslararası anlaşmalar olsa bile bu bizi ilgilendirmez. Sana ülkeni demokrasi ve özgürlük standartlarına getirmeni nasihat ediyorum. Daha sonra ne istersen söyleyebilirsin.”

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ