Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Kredi Borcu Yüzünden Böbreğini Satışa Çıkardı

Kredi Borcu Yüzünden Böbreğini Satışa Çıkardı
  • 02 Ağustos 2017 - 08:57
  • 2.023 kez okundu

Böbreğini sosyal medya üzerinden satışa çıkaran Büşra S. yaşadıklarını anlattı: “Nakilde akrabalık şart, evlenelim diyenler de oldu, ‘böbreğini satma gel konsomatris ol’ diyen de”

‘Sosyal medyada organ pazarlığı’ haberinin ardından organlarını satmak isteyenler yaşadıklarını anlattı. Organlarını satışa çıkaranlardan birisi de , 24 yaşındaki üniversite mezunu Büşra S.’ydi. Kredi borçları nedeniyle böbreğini satılığa çıkarmak zorunda kalan ama aldığı telefonlardan sonra vazgeçen Büşra S. şu an bir AVM’de sinemada kasiyer olarak çalışıyor.

Büşra S. böbreğini satma fikrinin nasıl başladığını şöyle anlattı; “Üniversiteyi bitirdikten sonra ailemle problemlerim oldu, kredi borçlarım vardı. Bir an aklıma böyle bir şey geldi. Mantıklı mantıksız düşünmedim, başka çarem yoktu. Kredilerimin ödeme zamanı geliyordu. İş bulamamıştım ben de bir ilan yazdım. Böbreğimi ve karaciğerimin bir kısmını satmak istedim”

‘EVLENELİM DİYENLER OLDU’

İlanı koyduktan sonra günde beş on kez arandığını belirten Büşra S. “sürekli gelen telefonlar artık rahatsız edici bir hal aldı. Çünkü gelen telefonlarda aslında gerçekten böbrek isteyenler değil, benim bu halimi kullanmak isteyenler vardı. Bir gün telefonum çaldı arayan şahıs, Antalya’da olduğunu böbrek nakli için akrabalık şartının zorunlu olduğunu söyledi. Bunun için de kendisi ile evlenmem gerektiğini 6 ay sonra eğer ben istersem boşanabileceğimi söyledi. Bir miktar da para vermeyi talep etti. O an anladım amaçları çok farklıydı. Yine Antalya’dan birisi aradı, bana ‘Senin borçlarını ödemen için hiçbir organını satmana gerek yok. Ben sana dilediğin kadar para veririm. Benim mekânım var. Orada konsomatrislik yaparsın’ dedi. Başka birisi aradı. Bana direkt para karşılığı kendisiyle olmamı teklif etti. ‘Böbreğini karaciğerini satmana gerek yok’ dedi.”(DUVAR )

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ