Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Kürdistan Hükümetinden Myanmar’a Sert Kınama

Kürdistan Hükümetinden Myanmar’a Sert Kınama
  • 08 Eylül 2017 - 00:02
  • 408 kez okundu

Kürdistan hükümeti, Arakanlı Müslümanlara yapılan katliama karşı Myanmar’ı sert bir biçimde kınadı.

 

Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre bir hafta içerisinde bine yakın Arakanlı Müslümanın katliamla yüz yüze kaldığı, onlarca köyün yakılıp yıkıldığı ve 125 bin Arakanlı Müslümanın Bangladeş’e göç etmek zorunda kaldıği belirtilerek, bu uygulamalarından dolayı Myanmar hükümeti sert bir biçimde kınandı.

Hükümet açıklamasında “Myanmar’da yaşayan Arakanlı sivil Müslümanlara karşı yapılan katliamı sert bir şekilde kınıyoruz.” denildi.

Uluslararası toplumun soykırıma karşı yeterli düzeyde tepki göstermediğine dikkat çekilen açıklamada “Katliam, soykırım ve terör örgütü IŞİD saldırıları ile yüz yüze kalmış bütün Kürdistan halkı adına Arakanlı Müslümanların bu acılarını çok derinden hissediyor ve bu Müslüman kardeşlerimize desteklerimizi sunuyoruz.” ifadeleri kullanılddı.

Arakanlı Müslümanlara karşı yapılan bu katliamların önüne geçilmesi gerektiğinin altının çizildiği açıklamada, sivil halka karşı yapılan katliamların durdurulması ve suçluların gerektiği biçimde cezalandırılması istendi.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ