Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Kurtulmuş’tan İnternet Kesintisi Hakkında Açıklama

Kurtulmuş’tan İnternet Kesintisi Hakkında Açıklama
  • 27 Ekim 2016 - 15:46
  • 4.510 kez okundu
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kışanak ve Anlı’nın gözaltına alınmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Halk HDP’nin çağrılarına kulak tıkayarak çok açık bir mesaj verdi. Terör örgütünün gölgesinde siyaset olmaz.” dedi.

Atatürk Üniversitesi’nin akademik açılış törenine katılmak üzere geldiği Erzurum’da Vali Seyfettin Azizoğlu’nu ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Diyarbakır’daki soruşturma kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkankanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Numan Kurtulmuş, “Geçtiğimiz süre içerisinde Doğu ve Güneydoğu’daki şehirlerimizin yaşadığı en büyük sorunlardan birisi maalesef şehirlerde hendeklerin kazılması o şehrin halkı için şehrin yaşanmaz hale getirilmesi faciası ile karşı karşıya kaldık. Birçok yerleşim yeri terör vasıtasıyla tarumar edilerek yıkıldı ve yakıldı. Şimdi bu çerçevede Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da çok sayıda belediye başkanı görevden alınarak onların yerine belediye başkan vekilleri atandı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile ilgili olarak da devam etmek olan bir soruşturma var. Özellikle belediye imkan ve kaynaklarının terör örgütüne aktarılması yönünde iddialar var. Bu iddialar neticesinde açılmış soruşturma var. Biz siyasiler olarak bu soruşturmaları kamuoyu gibi dışarıdan takip ediyoruz. Bu soruşturmalar ne yönde devam edecekse ne yönde seyredecekse onları takip edeceğiz” diye konuştu.

“Halkın oyları ile seçilmiş belediyenin terör örgütlerine destek vermek gibi bir hakkı olamaz” diyen Kurtulmuş, “Dünya’nın hiçbir yerinde olmayacağı gibi Türkiye’de de olamaz. İnsanlar belediye başkanlarını ve belediye meclis üyelerini seçerken şehirlerine çukurlar kazılsın, bombalar patlatılsın, insanlar öldürülsün, binalar ve okullar yakılsın diye bunları yapmadılar. İnsanlar oy verirken hizmet almak için, güzel şehirlerde yaşamak için, şehircilik hizmetlerinden istifade edebilmek için oy verdiler. Dolayısıyla belediyelerin bu hizmetleri bırakıp bir takım terör örgütlerine destek olacak faaliyetler içerisinde yer alması en başta kendisine oy veren halka karşı bir ihanettir. Bu çerçevede belediyeler yeniden gözden geçiriliyor, hakkında dosyaları tekamül etmiş olanlar adliyeye sevk ediliyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile ilgili iddialar da bu kapsamda ele alınmalıdır. Devam eden bir soruşturma var ve onun sonucunu hep beraber göreceğiz. Soruşturma sonucuna göre de belirli bir karar alınacaktır” ifadelerine yer verdi.

“İnternet kesintisinin Diyarbakır’daki soruşturmayla hiçbir ilgisi yoktur”

İnternet kesintilerinin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yürütülen soruşturmalarla ilgisinin olmadığını açıklayan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Maalesef internet ortamında ve sosyal medyada zaman zaman ciddi provokasyonların yapıldığını biliyoruz. Mesela 6-8 Ekim olayları sırasında. Sosyal medyanın aktif olarak kullanıldığı ve insanların bir şekilde sokağa çıkarılarak bir iç karışıklık, iç çatışmanın ortaya çıkarılmasının zemininin hazırlanmaya çalışıldığını biliyoruz. Yani sosyal medya internet alanı da sorumsuzca davranılacak bir alan değildir. Buradan bu vesileyle soruyu sorduğunuz için teşekkür ediyorum. Burada dikkatli davranılmalıdır. Bizim için önemli olan Ortadoğu bu kadar karmakarışık noktadayken Türkiye’nin birliğini ve dirliğini sağlamasıdır. Aramızdaki siyasi farklılıklar olabilir ama hepimiz bu ülkenin çocuklarıyız. İnterneti ve sosyal medyayı kullananlar da asla ayrılık dili üzerinden bir takım provokasyonlar yapamaz. Böyle bir şey olmamalıdır ve yapmamalıdırlar. Bunun Diyarbakır’daki soruşturmayla hiçbir ilgisi yoktur” dedi.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ