Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,70 / Satış: 3,71
€ EURO → Alış: 4,34 / Satış: 4,36

Lavrov Türkiye-Rusya İlişkilerinin Kilit Noktasını Açıkladı

Lavrov Türkiye-Rusya İlişkilerinin Kilit Noktasını Açıkladı
  • 22 Temmuz 2016 - 14:11
  • 784 kez okundu

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geleceğinin Suriye krizindeki işbirliğine bağlı olduğunu söyledi.

Rusya’nın Vladimir Bölgesi’nde düzenlenen bir forumda konuşan Lavrov, Türkiye’nin topraklarını Suriye’deki teröristlerin desteklenmesi amacıyla kullanılmaması için önlem almasını beklediklerini belirtti.

Türk topraklarının, teröristlere destek verilmesi ve militanların Suriye’ye geçmesi amacıyla aktif şekilde kullanıldığını gösteren çok sayıda bulguya ulaştıklarını ifaden Lavrov, “Bunlar masada durmaya devam ediyor. İlişkileri yeniden başlattığımız bir dönemde bunların görmezden gelinmesi zor olacak. Türk partnerlerimizden bunlara yanıt vermesini ve hatta bu konuda gerekli önlemleri almasını bekliyoruz” dedi.

Suriye’de zafer kazanmak ve uzun süreli diyalog kurmak için gerekli ön koşulların oluştuğunu da kaydeden Lavrov, Türkiye’nin, Suriye’de daha güvenilir ve şeffaf bir işbirliğinin gerektiğini anladığını belirtti.

Öte yandan Türk-Rus ilişkilerinin geleceğinin ve karşılıklı güvenin Suriye’deki işbirliğine göre şekilleneceğinin altını çizen Lavrov, karşılıklı güvenin ise ikili temaslara, ticari ilişkilere, yatırım projelerine bağlı olduğunu kaydetti.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ