Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Mardin kayyumu ‘Özyönetim’ Dedi

Mardin kayyumu ‘Özyönetim’ Dedi
  • 12 Kasım 2017 - 11:50
  • 656 kez okundu

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Mustafa Yaman tarafından hazırlanan 2016 yılı faaliyet raporlarında kurum misyonu kısmında, “demokratik, ekolojik, kadın özgürlükçü ve özyönetim anlayışıyla yaşama olanağını sunmak” ifadesi yer aldı. 

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Mustafa Yaman tarafından hazırlanan ve Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde yayınlanan 2016 yılı faaliyet raporlarında kurum misyonunda belediyenin “öz yönetim” anlayışıyla yaşama olanağı sunacağı ifadeleri kullanıldı.
‘DEMOKRATİK EKOLOJİK KADIN ÖZGÜRLÜKÇÜ…’
Belediyenin sitesinde yayınlanan ve kayyum Yaman’ın giriş yazısının hemen sonrasına eklenen kurum misyonu için şu ifadelere yer verildi: “Kentimizde yaşayanlara yüksek kalitede planlı ve çevre ile uyumlu sürdürülebilir yerel hizmetleri vererek, demokratik, ekolojik, kadın özgürlükçü ve öz yönetim anlayışı ile yaşama olanağını sunmak.”
SİTE BAKIMA ALINMIŞTI
Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk’ün İçişleri Bakanlığı’nca görevden uzaklaştırılması üzerine 17 Kasım 2016 tarihinde Mardin Valisi Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanmıştı. Mustafa Yaman’ın göreve gelmesinin ardından belediyenin sitesi bakıma alınmış baştan aşağı değiştirilmişti.
Özyönetim talep ettiği için DBP’li çok sayıda belediye eşbaşkanı görevden alınıp yerlerine kayyum atanmıştı.
Kaynak:Mezopotamyaajansi

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ